[]

Arabanin akusunun bitmesi

Herkese merhaba

akuyu yeni almistim 5 ay oldu. Arabayi 1 aydir hic calistirmadim ve su an tik yok. Jumper ile calistiricam arabayi ama bu aku bitmismidir simdi yoksa calisinca surunce eski haline gelir mi.


 
bitmiştir hacıt


  • sizofren06  (27.10.21 12:52:12) 
üründe sorun yoksa bitmez, yalnız arabayı sürerek aküyü doldurmazsınız, akünün markasının olduğu servise gidin, size boşalan akü dolana kadar başka akü takarlar, diğerini de elektriğe takıp doldururlar ya da değiştirirler, ayrıca 1 ayda akü bitmesi biraz garip bir kaçak olabilir, serviste ona da bakıyorlar.


  • gezegen olan pluton  (27.10.21 12:56:01 ~ 12:57:51) 
araçta herhangi bir elektrik kaçağı olmadığını varsayarsak 5 ayda yeni (sıfır) alınmış akünün bitmesi mümkün değil.

@gezegen olan pluton +1. Akünün servisine gidip durumu anlatın, aküyü bir kontrol etsinler. Üretim hatası vs olması muhtemel.
  • Dr_Stat  (27.10.21 13:21:14) 
arabada ya da aküde bi sıkıntı var belli. bi akü 5 yıl dayanır.


  • jelly bear  (27.10.21 13:54:26) 
1-akü patlak
2- araba da kaçak elektrik akımı var.

  • jamswety  (27.10.21 15:14:40) 
aldığınız ürünün 2 yıl garantili olduğunu da unutmayın.


  • adivar  (27.10.21 17:05:45) 
Akü boşta dursaydı sıkıntı olmazdı, ama araca takılı akü 1 ayda boşalabilir. Aslında bu tam bir boşalma değildir, ama voltajda azalmadır.

12.8 volt olan tam dolu akü 1 ay içinde 1,5-2 volt kayıp yaşasa (ki takılı araçta çok normal) bitmiş gibi hissederiz.

Aracı takviye ile çalıştırın, ya da manuel ise vurdurarak çalıştırın. Bir saatlik sürüş ile yeterli şarja ulaşır. Daha düşük bir sürede de dolabilir ama ölçüm cihazınız yoksa bilemeyiz.

Ertesi günlerde aynı sorunu yaşamazsanız aküde sıkıntı yoktur, olmaz. Araç yatmadığı halde tekrar sorun olursa aküye ve araca baktırırsınız.
  • John Bloor  (28.10.21 11:11:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.