[]

Evde ısıyı daha iyi kontrol edebilmek için termometre kullanmak?

Ev içi sıcaklık belli bir seviyenin altına düşünce farkında olmadan üşütüp hasta oluyorum. En iyisi bir termometre alıp sıcaklık belli bir seviyenin altına düşünce evi ısıtmak. Gelişigüzel ısınma tehlikeli.

Bu bahsettiğim yöntemi uygulayan var mı?

Önerdiğiniz bir termometre var mı? Belki birtakım özellikleri olanlar vardır ve faydalıdır.

 
ayrı bir termometre yerine, kombiye bağlanan (kablolu veya kablosuz) termostat kullanıyoruz. koridora koyup, sıcaklığını da 22,5 derece yapıyoruz. koridorun ısısı 22,5 derecenin altına düştüğünde kombi otomatik olarak yanıyor ve gelişi güzel ısınmamış oluyoruz.


  • pccopath  (26.10.21 22:38:13) 
kombiler bağlanırken termostatsız bağlanmaz. sizde o bağlanmadı mı? bağlanmadıysa elektronik hatta telefonla yönetilen termostatlar var. onlardan bağlatabilirsiniz. wifi'li modelleri mevcut.


  • false pretension  (26.10.21 22:55:10) 
Evet bence çok faydalı çünkü sıcaklık değişimini çok zaman sonra üşümeye başlayınca algılıyoruz, sonrasında da üşengeçlikle tedbir almayı biraz daha erteliyoruz bu da hasta ediyor.
Basit, ucuz bir termometre yeterli. Hiçbir özelliğe gerek yok. Hatta sıvılı olanlar daha iyi çünkü sıvılar daima aynı oranda genleşirler ve bozulmazlar. Kombiye termostat bağlasanız bile evde basit bir termometre bulunmalı.

  • mikro patlama  (26.10.21 23:04:57) 
arkadaşların dediği gibi termostat oluyor o :) merkezi olarak kombiye bağlanabilir ama basit olarak mekanik mantıkla petekleri açıp kapayan termostatik vanalar da var


  • passion rules the game  (27.10.21 07:20:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.