[]

Boğazıma bişey sıkıştı nasıl çıkacak

Öğlen salata yerken oldu, bademciğimin arkasında sanırım. Yutkunurken aşırı rahatsız oluyorum. Çok uğraştım ama bişey göremiyorum, nasıl çözücem? Doktora gitsem mi bunun için? Işıkla çubukla belki hemen çözülecek bişeydir. Hangi doktora gidilir?
 
kulak burun bogaz'a gidilir, cok rahatsizsaniz ve vaktiniz varsa gidin tabi.

annem boyle durumlarda "ekmek ye" der, ekmek yiyin deneyin belki gecer :/
  • the end of time  (26.10.21 16:18:25) 
her zaman takılmış olmuyor, bazen tahriş etmiş oluyor yediklerimiz ve bu etkiye sebep oluyor. ekmek vs yiyerek biraz bekleyin derim. geçmezse kbb ye gider endoskopi ile baktırırsınız.


  • vampir akrep  (26.10.21 16:23:50) 
Geçmiş olsun, ben de ekmek yeme tavsiyesi vermeye gelmiştim, fırsatınız varsa bence doktora da gidin.


  • hair freak  (26.10.21 16:29:12) 
açıkçası ben bir keresinde acile gittiğimde boğazına balık yerken kılçık takılan biri gelmişti. bir de niyeyse yatağa yatmıştı, bekliyordu öyle.

sizinki kılçık gibi boğazı yırtacak bir şey değil belki ama yine de dikkat edin derim.
  • ahm1  (26.10.21 16:45:51) 
Tahriş olmuştur +1

Bi defa cips yerken yan dönüp sürterek boğazmdan geçmişti ama ben geçmedi sandım. Nefes alamayacağım sandım, tükürmeye uğraşırken bi de kan tükürdüm. İyice korkup sabahın 3ünde acili ayağa kaldırmıştım. Bu boğaz için kullanılan bi endoskopi cihazı var, hekimi uyandırıp getirdiler, baktı bi şey yok dedi ama ben o kadar emindim ki çünkü kan tükürdüm! :D Adam sonra sadece tahris olmuş bi süre yumuşak şeyler ye dedi gitti. Haklı çıktı tabii ben bayağı panik yapmıştım kanı görünce :)
  • e mice  (26.10.21 17:56:21 ~ 17:57:12) 
bademcikte cepcikler oluşabiliyor ve o cepciklere yemek artıkları dolabiliyor, bunlar uzun süre kaldığında bademcik taşı denen oluşumlar olabiliyor. ben bademcikleri küçültürerek bu sorundan kurtulmuştum öyle bir durum da olmuş olabilir.


  • rentts  (26.10.21 18:45:54) 
Peki mesela kıl olsa yine görebilir ve çıkartabilir mi dr?


  • megalomaniac  (27.10.21 00:02:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.