Bu stüdyo daire alınır mı?

www.sahibinden.com

Burda kiralar 2-5-3 civarı. Bunu göz önünde bulundurduğumuzda alım fırsatı var gibi durmuyor mu?

studyolar ile ilgili duydugum sorun, kiracilarin devamli degistigi, kalanlarin uzun sure kalmadigi, yani bununla ugrasmak zorunda kalabilirsin.

  • baldur2  (26.10.21 04:10:58)
kiraci hep bulunmuyor. cunku 3k kira istiyorlar evet.
sirkulasyon da cok.
12 ay sozlesme yaparim diye de dusunme. onun uygulanabilirligi pek yok pratikte. ugrastirir yani o isler...

diyecegim asil sorun bu ev bos kaldiginda 500-600 aidat sana kalacak.
anca ticari bloktan alinir boyle bir daire.
  • Kittie  (26.10.21 07:13:53)
ofis desen ofis değil, ev desen hiç değil. alınmaz.

  • erenderk  (26.10.21 09:52:24)
Kiracı sürekli değişir, daire boş kalırken de aidatı sana kalır. Vergisini de düşünce mantıklı bir yatırım gibi görünmüyor. Stüdyo daire ancak günlük kiralık işi yapacaksan uygun.

  • roket adam  (26.10.21 10:02:10)
kendinize ofis için düşünüyorsanız olabilir ama yaşandığını düşününce içim daraldı..

  • denizmaniaherif  (26.10.21 10:19:47)
bana pek mantıklı gelmedi.

2000-3000 kira geliri olan yeri, şu andaki mal sahibi neden 410.000'e satıyor? bir dengesizlik var. demek ki bir problem var.

bu tarz yerler çok küçük şirketlere ya da bekarlara/öğrencilere uygun olduğu için sirkülasyon çok olur. şirket ya batar, ya çıkar. öğrenci alır valizini başka eve gider. bekar evlenir vs vs vs vs...
  • co2s2  (26.10.21 12:45:35)
Co2s2 2000-3000 kirası olanı neden 410a satıyor demiş de, zaten 200 kira gibi hesaplayınca doğru çıkıyor şu an çoğu evin satış fiyatı.

  • nhk ni youkosu  (26.10.21 12:54:56)
Sitedeki diğer emsalleri 500den satılıyor. Bunun ucuz olma sebebi içinde kiracı olması diye yorumladım. Kiracı 900 ödüyormuş. Çıkmaya niyeti yokmuş. O yüzden elden çıkarmak istiyor olabilir.

ALırsam zaten kendim ofis olarak kullanacağım için 6 ay içinde kiracıyı tahliye ettirebilirim. 3 sene sonra da başkalarına kiraya verebilirim diye düşünmüştüm.
  • adwokat  (26.10.21 13:17:38)
içerdeki kiracı galiba avukat yani epey uğraşabilirsin.

  • orpheus  (26.10.21 15:33:42)
@orpheus ben de avukatım uğraşırız gerekirse. ama işte değer mi bu fiyat için onu kestiremiyorum henüz. bölgeye çok hakim değilim.

  • adwokat  (26.10.21 17:23:06)
Değmez.

Böyle yerlerde oturmaya niyetli kiracı bulmak çok zordur. Genelde dönemsel olarak ev tutması gereken kişiler ya da durumu iyi öğrenciler vs kalır böyle yerlerde.

Aidat çok yüksektir, yakıt, su vs gibi giderleri de faturada şişirdikçe şişirirler.

Bir ara böyle bir yerde kalmam gerekti 5-6 ay. Odacığın ısınma ve elektrik bedeli şu an oturduğum 100 m2 evden fazlaydı yersen.
  • denizgonen  (27.10.21 10:13:39)