[]

Sigortali bi iste calismadan kendi sigortani yatirmak

Bunu yapmanin bir dezavantaji var mi? Yurt disindan para gelse kendi sgkmi yatirsam disaridan? Veya hic yatirmasam nolur? Gss soygunu var mi hala?
 
Gss soygunu var hala. diğerleri konusunda bilgim yok.


  • kanasla intihar eden adam  (25.10.21 22:28:35) 
freelance çalışıyorsunuz galiba. şirket kurup eski adıyla bağkur mu ödemeyi düşünüyorsunuz? soru çok muallak. sigorta ödediğinizde gss ortadan kalkar zaten.


  • kljgslsdkjsd  (25.10.21 23:41:57) 
Yok calismiyorum ama ihtimal dahilinde diye kafama takildi. Yani bugune kadar sgkliydim, desem ki sigorta primlerimi yatirmaya devam edeyim ve devlet hastanesine gidebileyim bu durumda sirket mi kurmam gerekir bagkur odemek icin?


  • floydian  (26.10.21 00:17:23) 
Amacınıza bağlı, eğer bir daha sigortalı çalışan olmayacaksanız isteğe bağlı sigorta primi (bağkur) ödeyerek emekli olabilirsiniz. Eğer sadece sağlık hizmeti almak istiyorsanız GSS primi ödemeniz yeterli. İsteğe bağlı sigorta ile de sağlık hizmeti alırsınız ama GSS'ye ödeyeceğinizin 10 katını falan ödersiniz. Yani bağkur primi yatırmak sadece emeklilik için yapılacak bir şey.


  • mikro patlama  (26.10.21 01:36:03) 
SSK'ya ilk giriş tarihiniz nedir? ve yaşınız kaçtır söylerseniz sizi bilgilendireyim.


  • liberal  (26.10.21 09:16:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.