Kapı açılınca telefona bildirim gönderen sistem. Alzaymırlı babaanne

Babaannem maalesef alzaymır ve evden çıkabiliyor bazen. Düşeceği için tedirgin oluyoruz. Aslında 2 kat aşağıda oturuyoruz ama çalışıyoruz sürekli yanında olamayız. Ama gün içinde yanına çıkıyoruz 3 4 defa. Yemek götürüyoruz uğruyoruz falan.

Yani bize öyle bir sistem lazım ki daire kapısı açıldığında alarm falan çalmayacak ama belirli telefonlara mesaj ya da bildirim gidecek.
Hırsız alarmı gibi sürekli 3. Bir şirket tarafından takip edilsin ve telefonumuz aransın istemiyoruz çünkü biz de babanemin dairesine gidiyoruz sık sık.
Kısa mesaj ya da uygulama bildirimi gibi bi sistem olsun istiyoruz ki istediğimizde görmezden gelmesi kolay olsun,
Babanemin üzerine kapı kilitlemek istemiyoruz, yalnızca kapıdan çıkınca haberimiz olsun istiyoruz.

Var mı fikri olan?

wifi var mı o dairede , akıllı kapı sensörü takabilirsiniz 100-200 lira arası fiyat aralığı var

örnek
www.hepsiburada.com
  • nahtoderfahrung  (24.10.21 13:03:39 ~ 13:03:49)
www.hepsiburada.com

Bu kamerayı tam kapıyı görecek şekilde yerleştirirseniz kapıda hareket olunca telefonunuza 20-30 saniyelik video geliyor bildirim olarak. Videodan kapıda ne yaptığını da görebilirsiniz. Hatta istediğiniz zaman canlı da izleyebiliyorsunuz.
  • Mirket  (24.10.21 13:12:59)
Evet wifi var. Bunun gibi bi şey işimizi görür cidden.

  • zimbirik  (24.10.21 13:13:56)
Kamera sistemi mantıklı değil çünkü üst katlarda başka oturanlar var, kapıda başka hareket oluyor.

  • zimbirik  (24.10.21 13:16:48)
@zimbirik kamerayı dışarı değil, içeriden kapıyı görecek şekilde kurabilirsiniz.

  • austra  (24.10.21 14:22:24)
youtu.be

Xiaomi Akışlı Kilit farklı bir çözüm olabilir.
  • birdenbire  (24.10.21 14:28:19)
@auastra. Kamera sensörlü olursa ve her hareket gördüğünde bildirim gönderirse babanemin tüm oda değiştirmelerinde bildirim gelir. Mantıklı değil. Kapı buna uygun bi yerde değil.

  • zimbirik  (24.10.21 23:42:55)