istanbul'da iyi donerci?

Genjler uzundur istanbul'da degildim, en son 5 sene once geldim. Eskiden bildigim bircok mekan da ya kapanmis, ya da zincir olmus tadi boktanlamis, vs..

Araba var, ulasim sikintisi cok yok ama trafik fena o yuzden "avrupa yakasi" olursa daha iyi olur. Ama inanilmaz lezzet ise anadolu'da olur.

Soyle "bursa uludag kebapcisi (cemal&cemil usta)" tadinda bir yer var mi, kiyma kullanmayan, eti bol koyan. Fiyat onemli degil. 2. sinif esnaf lokantalari falan da olur luks pesinde degilim, lezzet ariyorum.

Tesekkurler..

Avrupa yakasında bildiğim yok maalesef.
Anadolu yakası;
Kadıköy - Tatar Salim
Ataşehir - Tatar Salim
Kavacık - Bayramoğlu
  • lappuntamento  (23.10.21 22:50:33 ~ 22:54:55)
  • renegade  (23.10.21 22:52:30)
Avrupa yakasında adamakilli donerci bulamadım ben.
Anadolu yakasında Bayramoğlu derim net. Biraz pahalidir ama hakedecek seviyededir. Baska yerde yedigimin doner olmadigini farkettirmisti ilk denediğimde.

  • stavro  (23.10.21 22:56:07)
Kuzguncuk metet istanbulda en iyi

  • mg3929  (23.10.21 23:13:27)
Dönerci sadık, aksaray da salaş mekan sözlükte yorumları iyi. Ben yolum düşerde ugruyorum.

  • zanutsas  (23.10.21 23:21:43)
www.aliusta.com.tr avrupa yakasında dediğin için. yoksa bayramoğlu döner baya iyi. ali ustada iyidir ama.

  • xrated  (23.10.21 23:23:44 ~ 23:24:43)
beşiktaş'ta karadeniz döner.
kapalı çarşı taraflarında da şahin usta var.
anadolu yakası'nda da tatar salim'i seviyorum ben.
  • contavolta  (23.10.21 23:30:16)
dönerci şahin usta demeye geldim ama yazılmış.

  • sir gawain  (24.10.21 01:31:29)
Beşiktaş Karadeniz döner'e +1
Yusufpaşa tramvay durağında ki Dönerci Sadık Ustaya da +1 (Gerçi eskisi kadar iyi değil son denediklerimde)

Ben ayrıca Günaydın restoranlarındaki döneri de oldukça başarılı buluyorum (Hatta favorim). Zorlu, İstinye Park, Buyaka ve Akasya şubelerinde denedim. Dönerlerinde belli bir standartları olsa da istinye parktaki şube sıcak ekmek, daha taze domates-biber kullanımıyla bir adım önde diğer şubelerinden.
  • diyanet takvimi  (24.10.21 02:40:57)
Güzel cevaplar gelmiş. Benim favorim bayramoğlu ancak objektif bir sıralama yapacak olursam:

1-Şahin usta
2-bayramoğlu
3-karadeniz
4-sadık usta

En önemli bilgi: dönerin en lezzetli hali ilk kesimidir, burada sayılan kaliteli dönercilerin çoğu da 10-11 gibi kesmeye başlar. Yani 12den sonra ne kadar geç gidersen yediğin kalite o kadar düşer. Hele 3-4ten sonra zaten ya bitmiş oluyor ya da yesen bile bu muymuş diyebilirsin. Nerede yediğin kadar önemli bir mevzu bu.
  • Bruce  (24.10.21 04:40:49 ~ 04:46:56)
Avrupa yakasında değil ama Kuzguncuk Metet Döner diyeceğim, yalnız çok uzun zamandır etle aram olmadığı için yemedim ama yediğim zamanlarda beğeniyordum, 2015 yılı olan olmalı son gidişim.

  •   (24.10.21 13:07:01)