Her evde bulunması gereken temel ilaçlar/malzemeler

Selamlar duyuru ahalisi,

Yeni eve çıktık evde eşimle ben iki kişi yaşıyoruz. Şimdi bir ecza dolabı gibi bir dolap yapacağız,sizin aklınıza gelen (reçeteli/reçetesiz) evde bulunması gerek ilaçları/tıbbi malzemeler yazar mısınız? Pazartesi toplu olarak alalım. İkimiz de yılda maks 1-2 gün ilaç içtiğimizden genellikle evde ilacımız bulunmuyor.

Bizim aklımıza gelenler;
-basit kanama gibi şeyler için baticon, sargı bezi, değişik boyutlarda yara bandı, pamuk, ateş ölçer
-Hafif ağrılar ve hafif yüksek ateş için: Parol
-orta ve şiddetli ağrılar için(diş vs): Apranax
- Şiddetli grip vs için: Benical
-Mide yanması için: Rennie
- Hafif/ orta derecede kas ağrıları için(Halısaha /tutulma vs): Elektra Plus

Gerekmedikçe supplement kullanmıyoruz o yüzden vitamin vs yazmadım. Ek olarak evde bulunması gerek dediğiniz birşey var mı ? Bu gereksiz de diyebilirsiniz.

Not:İkimiz de sağlıklı, düzenli kontrollerini yaptıran ve kronik hastalığı henüz olmayan insanlarız.

Anestol. Aşırı sakar bir insan olduğumdan sürekli bir yerlerimi yaktigim için bizim evin demisbasi kendisi. Yanında hametan dAa olur mutlaka.

Midesi çok çabuk bulanan bir insan oldugumdan metpamid bir de.
  • fraise  (23.10.21 11:25:52)
en başta yanık merhemi

amonyak - şehirdeki evde bile bazen şiddetli kaşıntı yaratan sinek, örümcek sokması olabiliyor.

ishal kesici reflor

en basitinden bir antihistaminik

antibiyotikli merhem fucidin, açık yaraya bazı durumlarda gerekiyor.

mide ağrısı için nexium

karın ağrısı için buscopan

mide bulantısı için dramamine

boğaz ağrısı için bitkisel pastil phytorelief

tansiyon aleti - kronik hastalığı olsun olmasın herkesin belli bir yaştan sonra her gün olmasa da arada tansiyonunu ölçmesi gerekiyor zira tansiyon yükselmesi çok sinsi bir şey, insan hissetmeyebiliyor.
  • la lykia  (23.10.21 11:28:29)
terramycin ve stilex belki olabilir

  • ala09  (23.10.21 11:34:14)
Valla yanik merhemi+1 diyorum ben de. Her seyi unut onu unutma. Onun disinda bir de minoset, parol gibi bir ates dusurucu onemli.

  • j r r tolkien hayrani  (23.10.21 11:51:53)
Fenistil

  • westblack  (23.10.21 12:16:10)
buzlukta mutlaka buz kasedi ve buz bulundurun. yanık , çarpma gibi şeylere müdahele etmek adına.

ayrıca silverdin (yanık merhemi) ve anestol pomad(uyuşturucu merhem) alın. bu ikisi yanıklarda karıştırılarak kullanılıyor.

ayrıca turnike bandı veya serum lastiği, hani kol ve bacakta büyük bir yara olur turnike yaparsınız.

3 5 tane enjektör, ufak bir makas, yara bandına ek olarak sargı bezini yapıştırmak için flaster, oksijenli su.

evde bi tane normal ateşölçer olsun çocuk yoksa normal cam ateşölçer olur, çocuk varsa lazerli alın çok sık kullanacaksınız çünkü.
ayrıca tansiyon aleti.

normal aspirin ve bebe aspirini(çocuk yoksa gerek yok), ayrıca bir de büyük enjektör alırsanız sinüs yıkaması yapabilirsiniz.
  • killerbee  (23.10.21 12:26:53 ~ 12:30:36)
Onlarin hepsinin tarihi gecip cop olacak.

dag basinda falan degilseniz 1 kutu parasetamol tarzi ilac, bir tane de ilk yardim seti yeterli.
Gerisini lazim olunca gidip alirsiniz zaten silverdin,anestol gibi kremler yanik iyilestirmiyor.

Setin icinde yoksa termometre,serum lastigi +1
Ilk yardim kursuna da gidin.
  • divit  (23.10.21 13:06:32)