Tüplü TV tamiri yapabilecek biri veya bir yer lazım.

Bulursak şahane olur. İstanbul.

TV tamiri yapan her yere sorun, eğer çok genç bir arkadaş değilse tamirci ve "getir bir bakalım derse" götürün baksın. Zaten tüplü tv'lerde arıazalar genel olarak bellidir ve bilinir.

Ama işte zamanında tecrübe etmiş tamirci lazım, ondan genç değilse dedim. Adam çıraklığından beri lcd piyasasındadır ve hiç tüplü tv tamir etmemiştir mesela, anlamaz.

Bu arada hobi olarak bir çok tv kurcalamış ve tamir etmeye çalışmış biri olarak merak ettim, sıkıntı nedir?

kontrolkalemi gibi forumlardan da yardım alırsınız, şikayetinizi yazarsanız muhtemel arızaları söyler bilenler.
  • John Bloor  (23.10.21 13:53:39 ~ 13:54:36)
Teşekkür ederim öncelikle. Bulduğum her yere soruyorum ilgilenmiyorlar.

Sorun şu: açınca içeride bir iki röle çekme sesi geliyor standby durumundan çıkıyor ama ekranda herhangi bir hareket olmuyor.
  • excespeace  (24.10.21 13:26:39)
Tavsiyem sesi videoya çekip youtube filan yükleyin ve kontrolkalemi veya 320 volt gibi forumlara ilgili bölüm altına bir başlık açarak sorun, model de belirtirseniz yüksek ihtimal ile arızayı tanımlayacak birileri çıkar.

Sonrası size kalmış, gerçi böyle anlattım ama hiç alakanız olmayan bir konu ise zordur elektronik tamiri.

Hani ben yazarken direkt şey düşündüm arızayı öğrenirsek parçayı değişmek kolay :)

Eğer cesaret ederseniz, tüpde yükek voltaj olur dikkatli olun ve kurallara riayet edin.

Yine yazdığım forumlarda tamir için yer ve usta tavsiyesi bulabilirsiniz belki.
  • John Bloor  (25.10.21 16:53:35)
Haydi o zaman bana bol şans. Deniyorum elimden geleni. Telefon ve monitör tamiriyle alakam var o yüzden bir yerden başlayayım.

Teşekkür ederim.
  • excespeace  (26.10.21 19:50:27)