Apple watch yakılan kaloriyi doğru hesaplıyor mu?

Merhabalar,

Gün içerisinde yürüyüş yapıyorum yaklaşık 2 defa ve günde adım sayım 10 bin oluyor gün sonunda baktığımda 350-450 aralıgında kalori yakıyorum gözüküyor, bu hesaplama doğru mudur? Nabzı ölçtüğü için doğru gibi geliyor ama yoksa ‘outside walk’ seçeneğini seçtiğimden otomatikman ortalama bir şey mi hesaplıyordur?

Teşekkürler.

ortalama değil ama sizin gün içindeki ritminize (kalp + hareket) göre tahmini hesaplıyor. mesela oturduğunuz yerde nabız 120 olduysa, 120 nabızla yürüyüşü aynı kalori olarak vermez.

zaten birebir hesaplayabilmesi mümkün değil. ama doğruya yakındır evet. siz herhalde 1000 kalori yakmışımdır diye düşünüyorsunuz ama öyle değil. mesela 1 saat koşu yaklaşık 10.000 adımdır ve 1000-1200 kaloridir.
  • malheiros  (22.10.21 11:29:02)