hangi aracı alırdınız?

seçenekler aşağıda
şehir dışına arada çıkacağım, istanbulda kullanacağım cogunlukla
90 beygir az gelir diye düşünüyorum
ama uzun arabada da park sıkıntısı yaşayacağım
siz olsanız hangisini tercih edersiniz, neden?

www.sahibinden.com

www.arabam.com

Oyum Golf’e hatta paylaşmak riskli bence zira du bakalım temizmiş alabilir miyiz acaba diye düşündüm. Araba arıyoruz bir süredir(3 ay oldu) sıfır mı ikinci el mi bagajı yeter mi derken alacak para eridi. Sedan sevmiyorum kesinlikle ama Opel de iç mekan konusunda değişiklik yapmayı sevmiyor tüm arabalarının konsolları birbirine benziyor.

  • kullanıcıadımbuolsun  (22.10.21 03:18:25)
Golfü alırdım ben olsam.

  • alaimisema  (22.10.21 08:23:10)
Arabalar neredeyse 200 bin km'de. Bir tanesi 140 binde, o da Polo. Biri de 87 binde. Benim oyum 87 binlik olanda ama bu kadar çok dizel araç seçtiğinize göre az yaksın diye düşünüyorsunuz. Bu kadar para verip 200 binde araç alınmaz. Çok masraf çıkarmaya aday araçlar hepsi.

  • himmet dayi  (22.10.21 08:25:42)
Passat tabiki ama dsg vitesine iyi baktırın çok sorunlular.

  • ketkaratudun  (22.10.21 09:49:56)
100 bin üstü araç alma, bu araçların hepsi masraf çıkarma adayı şu anda. paranın yettiği daha alt model bir araç al, 180 bin civarına manuel egea var o bile bunların hepsinden daha rahattır.

  • roket adam  (22.10.21 10:12:29)
insignia kronik sıkıntılı bir araç. dizellerde baktığınız araçlar ise dizel için yüksek kmli araçlar. ustanı bulup almanız gereken araçlar.

  • mikahakkinen  (22.10.21 10:51:48)
200bin üstü dizeller çok sıkıntılı. Ömürleri 200-250 denebilir. İyi bakımlı benzinli de bu oran 300-350 bile olabilir.

Passatın şanzımanı iyi bir ustaya gösterip düşünürdüm. Maalesef 200binlere gelmiş dizel düşünmezdim. Ha 6-8 ay kullanır yine değiştiririm diyorsan o ayrı
  • avatar is back  (22.10.21 11:34:10)
200bini geçmiş dizel almazdım. Birde dsg de çok km yapanı almam. 45binde golf var bende ama üsttekilerden astra secerim.

  • Topalordek  (22.10.21 12:19:04)
Evet 200 bin km yapmis arac, bununla daha ne kadar konforlu gidebilirsiniz? Bu kadar yuksek km de arac almayi cok riskli buluyorum acikcasi
En dusuk km li 1 numara, polo da kotunun iyisi 140 binde. Diger soylediklerinin de dogru oldugunu varsayiyoruz tabi

  • Pufpuf  (22.10.21 13:10:40)
cevaplarınız ve araştırmalarım sonucu dizel 200000 kmlik araçlardan, opellerin hantal olduğu yorumları, passatların da yüksek bakım onarım maliyeti çıkarabileceği nedenleri ile vazgeçtim, park sorunu yaşamamak için sedanları da eliyorum

fiyat aralığı 150-190k lira arasında
doğru düzgün golf ya da leon olmayacak sanırım bu aralıkta
dolayısıyla temiz bir polo ya da ibiza'ya kalacağım gibi görünüyor-100000 km ve altı
otomatik olması lazım

gerçekçi mi düşünüyorum? öneri ve düşüncelerinizi alabilir miyim ? :)
  • megacracker  (23.10.21 21:05:31 ~ 21:06:04)
clio 1.3 tce 130 beygrlik edc versiyonunu al. roket gibi.

  • xrated  (23.10.21 21:12:21)
Clio hic bakmadim, bu modele bakacagim, peki elden çıkarmak volkswagen kadar kolay olur mu

  • megacracker  (24.10.21 14:22:20)
Clio çok mantıklı bence de, ve istediğin zaman aynı gün satarsın. Çok yaygın bir araç, yedek parçası ucuz, servisi ucuz, az yakıyor, her türlü mantıklı.

  • roket adam  (24.10.21 17:18:56)