Adobe PS ve AI'ye uygun laptop

Şu an iş yerinde aşağıdaki gibi bir MSI kullanıyorum.
www.vatanbilgisayar.com

Yakın zamanda işten ayrılacağım için bilgisayarsız kalacağım. Ama bütçem maalesef maks. 10 bin TL civarı. Adobe Photoshop ve Illustrator programlarını kasmadan kullanabileceğim, büyük ekranlı ve uygun fiyatlı laptop önerebilir misiniz?

Hatta Premiere'i de kaldırsın istesem çok mu uçmuş olurum? Bu arada hepsi aynı anda aktif olarak sürekli kullanılmayacak. Ama kullanılırken de kasmaması çok önemli.

m1'li macbook air, ram'i 16gb alabilirsen süper olur. Ben en ucuz versiyonuyla bile photoshopta işler yaptım, davinci'de h265 kurgu da yaptım. Çok büyük işler yapmayacaksan yeter, ham performans gerekiyorsa tabii ki pc daha güçlü. (veya son çıkan m1 pro'lar vs. ama onlar bütçe dışı zaten)

Laptop demesen mac mini derdim.

Monsterlar falan da performans verir ama kasa büyür, fan sesi olur, pil ömrü az olur vs. Taşınabilir dediğin için Air dedim. Pt.com.tr'ye bak öğrenci indirimi vs.
  • nhk ni youkosu  (21.10.21 16:11:22)
m1 air kullanıyorum ps ve ai için. hiç bir sıkıntı çıkarmadı. premiere denemedim.
pt'den almıştım ben de 9 bin liraya. 8 gb ram benimki ama.

  • ravenclaw  (21.10.21 19:07:23)