Arçelik bulaşık makinesi

Aldim. Daha once bosch makinemde yikama bittikten sonra makineyi acinca ici kupkuru olurdu.

Bunda yikayinca kapagi actim. Makinenin iç ceperleri ve tavaninda boncuk boncuk sular vardi.

Neden kupkuru olmuyor. O sular kaliyor çok ta zor kuruyor. Mesela bulasiklari yerlestirirken kapaga damlayan sular bosch ta kapagi kapatip belli bir sure sonra acinca kapak kuru olursu. Bunda sular kaliyor. Bana bi garip geldi.

normal değil bence

  • neira  (19.10.21 21:56:30)
Bende de öyle. Biraz beklemek gerekiyor. Uzun sürede kuruyor. İlk açtığınızda ıslak oluyor baya. içine su dolmuş olan kapak, bardak vs olduysa onlar da iyice ıslak yapıyor.

  • buzbebek  (19.10.21 22:03:39)
buzbebek +1
Kurulama bezi önerim :)

  • dreamnesiac  (19.10.21 22:07:38)
Simdi soyle bir durum var. Bunu da ekleyeyim. Eski bosch makinemde 65 derece yikama 132 dakika suruyordu.
Arcelikte 65 derece 58 dk suruyor.

E haliyle o surede kurumuyor sanirsam.

Sepetin telleri, pervanenin ustu hep sulu.
Tabak canak kuru onda sorun yok ama makine gelennarak islak.

Makinenin kupkuru oolmasina alismisim bu garip geldi ya da bir terslik var
  • Filinta61  (19.10.21 22:09:27)
normal. tam kurutmuyor genelde. tavanda ıslaklık oluyor hatta genelde.

  • westblack  (19.10.21 22:14:28)
parlatici kullaniyor musunuz? oninla da ilgili olabiliyor bazen.

  • in vino veritas  (19.10.21 22:35:23)
hocam bosch'ta kurutma özelliği var. arçelik'te yok.

  • xrated  (19.10.21 22:39:03)
Sanırım enerji tasarrufu için yeni makinelerde böyle, işlem bitse de içerideki sıcaklık dışarı kaçmasın diye kapağı hemen açmayın. İçerideki sıcaklık belki de bir süre içinde kurutmaya yetiyordur!

  • John Bloor  (20.10.21 10:26:36)
arcelikler oyle.
Buzdolabi da traktor gibi calisiyor, kosup kosup tekme atiyorum susuyor.
Mutfagin kapisini kapatmazsan uyutmuyor.
koc uretimi anca bu kadar oluyor bunu bilerek alacaksin.

Camasir makinesinde bi falso gormedim henuz, cekmecesi 1 milyoncudan alinmis gibi sadece.
  • divit  (20.10.21 12:38:23)