2 dkda bir scroll yapmazsa ölecek hastalığı

Arkadaşlar bilmşyorum sizde durumlar nasıl ama son bir4-5 aydır 2-3 dk da bir (max 30 dk-iş yaparken) scroll yapmazsa ölecek hastalığına tutulmuş gibi hissediyorum. Matrixin dibini mi boylamış oluyoruz? Ne yapalım doktora gitsem bana ne önerir? Kitap hobi spor demeyin bunların hepsini yapıyorım. Bunları yaparken bir elim telefond instagram twitter youtube facebook devamlı devamlı yaaa:((

Bağımlılıklarda en temiz tedavi (bkz: cold turkey) bence. Hayat kalitesini etkiliyorsa güm diye bırakmak en temizi. Sigara, alkol gibi direkt ilişiği kesmek çözüm oluyor, ilk etapta azaltmak çok mümkün olmuyor.

  • hedep  (19.10.21 20:43:11 ~ 20:54:56)
Buna doomscrolling diyorlar, böyle aratınca internette çözümü de vardır

  • freebird5406_2  (19.10.21 20:56:19)
Bence de cold turkey. Az bakayim gunluk dakika siniri tutayim falan bir ise yaramaz.

  • hot potato  (19.10.21 21:25:04)
Valla oncelikle matrixten 'olayin benimle ne alakasi var' tepkisinin geldigini soyleyeyim. Onun disinda ben de direkt birakmanin en temizi oldugunu dusunuyorum. Birkac gun bakmazsan zaten gider yavastan.

  • j r r tolkien hayrani  (19.10.21 21:44:29)
Tespih çekin, örgü örün, yoyo, stres çarkı :) alay etmiyorum kesinlikle, siz konunun düşünsel tarafına da odaklanarak sormussunuz sorunuzu ama bir sebeple fiziksel olarak o el/parmak hareketini yapmaya ihtiyaç duyuyorsunuzdur belki de.

  • encokbenisevinnolur  (19.10.21 22:34:58)
- girdiğiniz instagram, facebook, twitter her neyse onların telefon uygulamalarını silin.(hepsini)
- bu sitelere girmek istediğiniz zaman bir web tarayıcı üzerinden (telefondaki web tarayıcı) girin.
- bu sitelerin şifrelerini uzun ve karmaşık yapın, web tarayıcının hatırlatma özelliğini kullanmayın. her giriş yapmak istediğinizde şifreyi yeniden girerek giriş yapın. işiniz bitince çıkış yapın, ve web tarayıcıdaki sekmeyi bile kapatın. yeniden girmek istediğinizde site adresine kadar yeniden yazmak zorunda kalın.

bir süre sonra ehhh bu ne lan diyerek elinizi sürmeyeceksiniz. :)
  • draconas  (20.10.21 09:17:23 ~ 09:18:44)