[]

elimde düzenli olan bir listeyi nasıl karıştırabilirim

excel'de var bi sütun böyle, 500-600 satır var her birinde bir kelime yazıyor ama benim bunları rastgele dağıtmam lazım. kolay bir yolu var mı?
 
www.random.org
Şuraya yapıştırın, karıştırsın, gerisingeri excel'e yapıştırın.

  • kobuzchu kiz  (19.10.21 14:25:59) 
googledocs'ta yapabilirsin.
hucreleri sec, veri>araligi karistir. bu kadar.

excelin kendisinde de olmasi lazim ama elimde excel yok dogrulayamiyorum.
  • yoggi  (19.10.21 14:59:11) 
yanında bir sütuna rastgele rakamlar yazıp ya da bir yerlerden kopyalayıp, bu yeni sütunu küçükten büyüğe sıralatın.


  • co2s2  (19.10.21 16:04:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.