Sigorta çakışması

Ben askerde yedek subayken hic izin kullanmadigim icin 1 ay oncesinde izin kagitlarini doldururarak terhis belgemi aldim.

Geldim sgk ilenise girdim. Simdi e devletten baktimda ben sgk da ise girdigim tarihte aslinda askermisim.

Garip geldi bana. Aslinda izinli oldugum sürecte ise girmisim.

Bu normal mi.

Bu arada askerlik ilk sigorta girisim. Sgk li iste ilk sigorta girisim

Yani "teknik" bir hata olabilir ama muhtemelen herkesi izin kullanıyor varsayıp giriş çıkış tarihlerini ona göre giriyorlar. Tek tek uğraşmıyorlardır.

İşe başladığında da aynı gün sigorta yapılır. Sana bir zararı yok, aynı anda iki farklı yerden sigortalı olamazsın diye bi durum da yok. O yüzden bir sorun çıkacağını sanmam.

TSK çok isterse SGK'dan alır zaten parasını, yine senlik bi durum yok ortada.
  • plutongezegendegilmi  (19.10.21 16:58:27)