Mac kilidini iPhone ile açma seçeneğini seçemiyorum

Arkadaşlar Mac'te bu seçeneği açamıyorum. Denediğimde Mac; Apple Watch ile iletişim kuramıyor diyor. Nette biraz araştırdım, cihazlara reset attım, wifi/bluetooth'u kapatıp açtım vesaire ama düzeltemedim. Acaba tecrübe eden var mıdır?

iPhone 8
Watch SE
MacBook Air M1 (Big Sur)

Tüm cihazlar en son sürümde, şifreleri var, aynı ağdalar tabii.

Saat bileğine takılı iken deniyorsun değil mi? O ayarı açmak istediğinde saatin ekranında "açmak için çift tıklayın" bildirimi çıkıyor olabilir. O dikkatinden kaçıyordu belki.

Bir de mac'in ilk açılışında olmuyor. Uykudan uyanırken kilidi açar sadece. İlk açılışta şifre ister. Parmak izi dahi çalışmaz ilk açılışta.
  • himmet dayi  (19.10.21 08:05:43 ~ 08:14:42)
Tabii tüm gereklilikleri sağlıyorum, saat bileğimde. Benim problemim saatle açamamak değil, daha o aşamaya bile gelemedim. Mac’teki ayarlardan bu özelliği açamıyorum, saate bağlanırken hata veriyor. Dolayısıyla saate herhangi bir bildirim gelmiyor.

Henüz denemedim ama hepsinde iCloud’dan çıkıp tekrar girip reset atarak bir daha deneyeyim.
  • orient blue  (19.10.21 09:17:48)
Mac'te kullandığın Apple ID ile telefonda kullandığın aynı mı bir de?

  • himmet dayi  (19.10.21 10:10:15)
Evet aynı tabii. Her şey olması gerektiği gibi, çözemedim bu işi. Seçeneği aktifleştirebilsem ve çalışmasa anlarım da bu fonksiyonu açamıyorum bile. Eve dönünce dediğim gibi tüm cihazlarda iCloud’dan signout olup tekrar login olacağım. Hatta saati tekrar eşleştireyim. Mac’i de sadece resetlemiştim, tamamen kapatıp açayım bakalım fark edecek mi.

  • orient blue  (19.10.21 10:31:59)
belki aynı sorunu yaşayan olur diye yazıyorum, düzelttim.

şöyle ki; apple watch'u unpair ettim, mac'te de iCloud'dan sign out oldum. sonra tekrar saati pair edip ardından da mac'te iCloud'a girince o seçeneği seçebildim ve gayet güzel çalışıyor şimdi.
  • orient blue  (19.10.21 22:31:16)