şirketin verdiği ms office hesap bilgileriyle alakalı bilmem gerekenler?

bir mail ve şifre verdiler şimdi office'i kurup oturum açtım ama 1-2 yere verileriniz kaydediliyor denildi 1-2 yerde ortak paylaşılan dosyaları falan görüyorum.

word üzerinde denedim. benim herhangi bir çalışmam karşı tarafa iletiliyor mu? ya da erişim hakları var mı acaba? neleri bilmem dikkat etmem gerekiyor?

not : sadece lisanslı ürün kullanalım diye verildi herhangi bir işim yok, kendi şahsi belgelerim falan için kullanırım hep.

dosyaları nerde oluşturduğuna göre değişir. sharepoint veya onedrive vs. gibi seçenekler var. ortak yerlerse başkalarının da yetkisi olabilir aynı yere.

portal.office.com'a girip araştırabilirsin dosyalar nerde duruyor, kimlerin yetkisi var vs.

bir de karşı taraf ile kastettiğin tam olarak ne, çünkü normalde de dosyalar ortak bir alanda olmasa, bilgisayarında dursa bile IT vs. erişebilir onlara da.

yani IT adminlerinin her türlü erişimi vardır. ekstra olarak normal çalışanlardan kimlerin erişebileceği yetkilere bağlı.
  • king lizard  (18.10.21 23:34:58 ~ 23:38:06)