Macbook Pro m1 max gerekli mi?

grafikle işi olmayan bir yazılımcı için m1 max'e gerek var mı?

10 çekirdekli CPU’ya, 16 çekirdekli GPU’ya ve 16 çekirdekli Neural Engine’a sahip Apple M1 Pro çip

yeterli olmaz mı?
yoksa GPU yu artıran m1 max işlemciyi de kenara atmamak mı gerek? (eğer bir fark yaratıyorsa 7-8 bin lira fark ödeyebilirim. ama ihtiyaç yoksa böyle bir farkı ödemeye de gerek yok diye düşünüyorum)

neural engine ikisinde de aynı diye gördüm (eğer makine öğrenme yazılımlarında bir desteği oluyorsa)

özet: m1 max için 7-8bin lira fark ödemeye değer mi?

bence m1 pro 10 çekirdek (1 yükseltilmiş) genel pro kullanıcıya ok bi alet.

Pro max gpu olarak kopmuş vaziyette gibi gözüküyor.

~(ram alabildiğine koyma fikrim devam ediyor 32 ise 32 64 ise 64 :D)
  • hedep  (18.10.21 21:23:54 ~ 19.10.21 00:59:42)
kağıt üstünde bakarsak hedep haklı ama benchmark'ları bekleyip öyle karar vermekte fayda var diye düşünüyorum.

  • roket adam  (18.10.21 23:23:24)