Otostopçu'nun Galaksi Rehberi/ Film mi Kitap mı?

Soru başlığa sığmadı:) Filmi izlemeyi düşünüyorum kitabı okumaya vaktim olmadığı için.
Kitabı okumadan filmi seyredersem çok şey kaybeder miyim? İyi bir uyarlama mı film, ortalama mı?

Teşekkürler

Yani filmi güzel ama kitap acayip güzel. Benim okuduğum en komik kitaplardan biri.
Bence kitabi okumazsaniz çok şey kaybedersiniz.

  • logisticsmanager  (17.10.21 03:44:45)
Berbat uyarlama bence.
Kitap çok güzel sarar ve zamanını yaratır

  • kisa  (17.10.21 05:52:41)
Film rezil, kitap mükemmel.

Zaten aslında mevzu senaryo da olmadığı için bence direkt kitabı oku.
  • plutongezegendegilmi  (17.10.21 08:14:57)
Kitabı okuyun, filmi bir gün başka hiçbir şey bulamazsanız izlersiniz.

  • kobuzchu kiz  (17.10.21 09:37:46)
Filmi çok kötü ya. Kitabını okudum, okurken eğlendim. Filmi öyle değil kalitesiz bir çerezlik film.

Kaldı ki artık çok geç okumak/izlemek için. Yine keyif alınır ama maalesef bu işler böyle. Belli bir dönemden sonra her şeyin tarihi geçiyor.
  • bana kedicik derdi  (17.10.21 10:08:11)
Kitabı okuyun filmi izlemeyin.

  • solo  (17.10.21 11:50:39)
filmini izlemeden diyorum, kitap.

  • the coolest dude  (17.10.21 12:12:23)
filmi izleme demiyorum hobi olarak yine izle ama kitap bence de yazilmis en eglenceli seylerden biri. sadece filmi izlersen kitabi okumak istemeyebilirsin bu muymus diyerek, kesinlikle o degil.

  • in vino veritas  (17.10.21 13:57:17)