dışarıda kitap okuma

1. nerede okuyorsunuz?
2. dışarıda okumalık ayrıca kitabınız mı var, yoksa kalın da olsa farketmez deyip taşıyor musunuz?
3. (özellikle erkekler) sırf kitap için çanta vs. mi taşıyorsunuz? Poşete mi koyuyorsunuz, ne yapıyorsunuz? :)

1-yazın park bahçe, kışın sakin kafe
2ve3- e kitap kullanıyorum, cebe giriyor.

  • Bruce  (15.10.21 21:19:56)
ankaraya taşınana kadar hergün paşabahçe sahilde, denize karşı okurdum. evime 5 dakika mesafedeydi.

ankaraya taşındıktan sonra otobüste, metroda ya da evde okuyorum. henüz evime yakın okuyabilecek bir yer keşfedemedim, ki öyle bir ortam da yok.

o an neyi okuyorsam onu okuyorum. dışarı çıkarmalık diye ayırmıyorum.

çanta taşır(d)ım. bu sene ikinci kez üniversiteye başladım. gidip-gelirken haliyle çantada oluyor.
  • lesmiserables  (15.10.21 21:30:29 ~ 21:31:08)
1) Sakin kafe tercihim oluyor genelde.
Yazın arada bir parkta termosta kahvemi alıp okuduğum da oluyor.

2) o an okuduğum hangi kitapsa onu okurum. Taşırım yanımda kalın da olsa.

3) çantada taşıyorum genelde. E-kitap okuyucudan da okuyor olsam yine de atıyorum çantama
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (15.10.21 21:32:07)
1. dışarıda şehirde pek imkan olmuyor. yazın köye gidince hamakta veya bahçedeki oturaklarda okuyorum.
2. elime ne geçerse okurum. dışarıda ince tercih ederim.
3. bilgisayar çantasına koyuyorum genellikle..
  • tabudeviren  (15.10.21 21:55:06)
1- Toplu taşıma, kafe…
2- Genellikle evde kalın dışarda ince okumaya çalışıyorum. Çok sürükleyici bir kitapsa ağır da olsa taşıyorum.
3- Çantalarım genelde büyüktür be sırt çantası kolaylık oluyor.
  • mutekebbir  (15.10.21 22:03:15)
Sırf kitap için çantalarim var. Kitap boyutunda olan cantalardan. Evden ziyade dışarıda daha iyi okurum. Elimde hangi kitap varsa onu yanıma alırım. Cafelerde veya parklarda okurum genelde. Eskiden öğretmen evine giderdim. 4-5 saat kalkmadan kitabıma gomulurdum. Bazen de uzun uzun yazardım. Cok özlüyorum o zamanları.

  • Kirmizibavul  (15.10.21 22:54:41)
1- sakin bir cafe olabilir. Bisikletime attığım katlanır sandalyemle birlikte güzel ve sakin bir sahil kenarı/park olabilir. Bisikletle çıkmışsam kahvem çantamda kesin vardır, süper oluyor.

2- o an ne okuyorsam o.

3- zaten genelde sırt çantasıyla olduğumdan, o da içinde oluyor.
  • invictae  (15.10.21 23:10:44)
merhaba.

1.her gün geldiğim bir bar var. kalemimle silgimle gündüz 3-4 gibi gelip satır altlarını çize çize okuyorum.
2. ayrıca bir kitabım yok
3.yaz vaktiydi ya, bodrumda yaşıyorum ben. bahsettiğim bar deniz kenarı. çanta taşıyorum zaten havlu mavlu ekstra tshirt, şort için kullandığım çantaya koyuyorum.

not:hava karardığında, akşam olduğu için müziğin sesini ekstra açıyolar. ben de zaten 4. 5. biradan sonra okuduğumu anlayamıyorum yalandan altını çizmişim ama ertesi gün ayraçta kaldïğım yerden bazen 20 sayfa geriden başladïğım oluyor.
  • libertine  (16.10.21 00:02:12 ~ 00:04:57)
1-2 Nadiren iş yerimde bazen de uzun seyahatlerde okuyorum. Kafe, ya da toplu taşıma esnasında kitap okuyamıyorum. Çoğu zaman evde okuyorum.
3 Kindle app kullanıyorum telefonda.

  • diyanet takvimi  (16.10.21 07:14:36)