Oral-B şarj edilebilir diş fırçaları arasında neden bu kadar fark var ?

Merhaba pilli bir model 90 lira şarj edilebilir modeller 150 lira ve 300 - 400 - 1500 lira diyw gidiyor.

Bu fiyatların altında yatan bir şey var mı yoksa hepsi aynı mı ?

hepsinin farklı özellikleri var. düşük bir model alabilirsiniz. ben 200 liralık bi şey almıştım.

  • jelly bear  (14.10.21 16:33:56)
pilli olanların pili hemen bitiyor, sürekli pil almak falan gerekiyor. o yüzden almak mantıklı değil. şarjlı olanların ise özellik arttıkça fiyat da artıyor ama 150-200 lira civarındakiler de gayet iş görüyor. bende şu var images.app.goo.gl

  • rose parks  (14.10.21 16:39:35)
mesela www.trendyol.com

ila şunun

www.trendyol.com

arasında ne fark var. Buna değer mi öğrenmek istiyorum..
  • denizmaniaherif  (14.10.21 16:41:11)
şurada özelliklerine göre kıyaslama yapabilirsiniz.

www.oralb.com.tr:gridview/facets:/category:sarjli-dis-fircalari/page:2/sortby:popularity-desc/productsdisplayed:undefined/cwidth:3/promotilesenabled:false/pcwidth:/cwidth:3/pscroll:
  • rose parks  (14.10.21 16:54:41)
1500 liralik en ust modele sahibim. dil fircalama modu, app uzerinden uyari, vs.. bir suru antin kuntin ozellik var. ama ozunde 100 liralik ile ayni isi yapiyor. bence 100 liralik al gec.

  • buenosdias  (14.10.21 16:55:12 ~ 16:55:45)
pro 750 modelini 5 senedir kullanıyorum. son derece memnunum. alınabilecek en alt seviye diyebilirim. pillilere hiç bulaşmayın. modeller arasındaki temel farklar devir sayıları, basınç sensörü, app kullanımı ve ekstra modlar.
ama asıl dert her geçen gün artan yedek başlık fiyatları.

  • astronom bey  (14.10.21 17:23:19)
motorları ve başlıkları aynı olduğu için aralarında temelde fark yok. pilini de şarj edilebilir alıyorsanız ucuz olanı almakta problem yok bence.

peki fiyat farkları nereden çıkıyor? yanında kutu veriyorlar, seyahat edenler için mantıklı olabiliyor. yanlış hatırlamıyorsam bazı seyahat kutuları aynı zamanda powerbank oluyor, fırçayı da şarj ediyor. bazılarında daha çok fırçalama modu oluyor. bence gereksiz. bazılarında bluetooth oluyor. benimkinde var, bir kere kullanmadım. bluetooth olanın yanında banyo aynasına telefonu tutturmak için aparat çıkıyor. kamera ile sizi ve fırçayı takip edip iyi fırçalayıp fırçalayamadığınızı kontrol ediyor.
  • co2s2  (14.10.21 18:15:53)
mutlaka sarjli al oncelikle.

bende biraz arastirmistim. ve en dusuk modeli aldim. senin su an 150 tl dedigindir. memnunum baya.

ama bazilarinda saat uyarisi varmis. galiba 3 dk fircalayacagim diye kurunca ornegin 3dk dolunca uyari veriyor.
bir de cok bastirirsan uyari veren modeller varmis.
guzel ozellikler bakilabilir fiyatlarina.
  • Kittie  (14.10.21 19:30:00 ~ 19:30:42)
pro 750 aldım dün. açıkcası 2 dakika olayı hepsinde var ama bir tek seyehat kutusu veriyor ve üzerinde alt modellerde olmayan pil göstergesi var diye tercih ettim.

  • denizmaniaherif  (15.10.21 08:41:26)
Diş duşu aparatı da olan bir modelinden almıştım, neredeyse 20 sene olacak. Öncesinde ben de pilli modellerini kullanıyordum. Temelde aynı teknoloji (fırçayı döndüren bir mekanizma) olmakla birlikte bence en büyük farkı şarjlıların daha kuvvetli olması. 20 sene önce aldığım modelin (duş tarafı gayet iyi çalışıyor) şarjlı fırçalama aletini 4-5 senede bir değiştiriyoruz tabii (şarj tutmamaya başlıyor). Her değişimde teknoloji farklılaşıyor. Diş etine geldiğinde uyarı vereni, 30sn'de bir ufaktan titretip ağzın diğer tarafına yönlendireni vs. Hepsinden önemlisi dediğim gibi daha kuvvetli temizliyor şarjlılar. Seyahat kutusu bizimkinde de var ama şarj edeninden değil, çok gerekli de değil bence. Diyebilirim ki şarjlıların en ucuzu da iş görür.

  • SiyamkedisiZorro  (15.10.21 10:32:50 ~ 10:33:11)
pro 750 modelinden çok memnun kladım daha ilk günden. Konuyu takip edenlere bilgi olsun.

  • denizmaniaherif  (19.10.21 09:16:14)