[]

çalışma hayatım

e-devletin çıkardığı çalışma hayatım uygulamasında prim gününü doldurduk diyelim.

bir de 25 yıl sigortalılık süresi var.25 yıl sigortalık süresi doldurduktan sonra çalışmaya devam edersek emekli olduğumuzda alacağımız emekli maaşı düşer mi.
yani 25 yıl olan sigortalılık süresini doldurunca çalışmamak mı lazım.

 
hayır; aksine aratabilir.
ancak türkiyedeyiz. 10 sene sonra bütün bunlar geçersiz de olabilir.
25 seneyi doldurun, sonra bi bakarsınız.
  • rewlack  (14.10.21 14:44:44) 
eğer 2008 yılından önce prim ödediyseniz dediğiniz gibi 25 yılda sonra çalısırsanız emekli maaşınız düşer.
2008 yılından önce ödenen primlerin payı daha yüksekti. 2008 yılından sonrakilerin payı daha düşük oldugu için ödenen her prim ortalamayı düşürüyor.

  • dafuq  (14.10.21 14:53:34) 
düşüyor tabi artıyor diyen arkadaş nasıl bir sallama öyle o.


  • ayseee  (14.10.21 19:06:52 ~ 19:07:04) 
2008'den önce maaş baya düşükse biraz daha çalışmak mantıklı olur sanki


  • bir soru sorcam  (14.10.21 19:29:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.