[]

SGK İş Yeri No nereden bulunur?

internette bulamadım hiçbir yerde, ne e-devletten ne sgk'yı arayarak. sgk da görüntüleyemiyoruz dedi. çözemedim gitti. bilen var mı?

edit: iş yeri sahibi olduğum için e devlette 4a sayfasında iş yeri no kısmı tire olarak gözüküyor. numara yazmıyor. çalışan da yok ondan da bakamıyoruz.


 
çalıştığınız yerin mi? e-devlet 4a hizmet dökümüne bakınca bende isim - meslek kodu - işyeri no olarak ilerliyor.


  • whoosie  (14.10.21 14:21:04) 
İşyeri sahibinin e devlette gözükmüyor. Dediğiniz sayfada tire gözüküyor. Çalışanımız da yok ondan bakamıyoruz.


  • screwedup2  (14.10.21 14:28:14 ~ 14:30:22) 
Çalışanın olduğu bir geçmiş döneme sgk bildirgesine baksanız?

Ya da google'a "sgk e bildirge v2" yazın, çıkan sayfaya sgk kullanıcı kodu ve şifrelerinizle login olup bakabilirsiniz.

Bunlardan hiçbiri yok diyorsanız, daha hiç sigortalı çalıştırmamışsınız demektir. Henüz bir sgk dosyanız, dolayısıyla işyeri numaranız yoktur.
  • kibritsuyu  (14.10.21 14:34:51) 
@kibritsuyu

yeni iş yeriyiz o yüzden hiç geçmiş falan da çalışan yok.

sgk kullanıcı adım şifrem de yok.

ama kosgeb kayıt için istiyor :(
  • screwedup2  (14.10.21 14:48:52) 
evet onlar da çalışanınız var mı diye sordu direkt. burdan görüntüleyemiyoruz dedi. e- bildirge sayfasını önerdi. ama dediğim gibi ona da giriş yapamıyorum. bağlı olduğum sgk'ya gidip çözeceğim sanırım artık.


  • screwedup2  (14.10.21 14:55:47) 
Daha önce hiç eleman çalıştırmadıysanız henüz bir sgk dosyası açılmamıştır @kibritsuyu üstadın dediği gibi.

Kosgeb yetkilisine çalışan olmadığı için sgk dosyanız olmadığını, ama bağkurlu olduğunuzu bi söyleyin. Belki de "ha o zaman x yapalım" diyecektir.

Başvuru yaptığınız şey çalışanı olan kobi'lere özel birşeyse o başka.

Onun da hüllesi kolay, birini sigorta yapın 3-5 gün sonra yapın çıkışını.
  • John Bloor  (14.10.21 17:18:16) 
Şahıs firması için sigortalı çalıştırmaya başlanacağı zaman işyeri bildirgesi doldurup yeni dosya açtırıyorsunuz.

Sermaye şirketleri (ltd veya aş) kuruluş aşamasında çalışan yok şeklinde beyan edilse bile sgk potansiyel bir dosya açıp numara veriyor. İşçi çalıştırmaya başlanacağı zaman dilekçe verip şifre alıyorsunuz. Sermaye şirketi ise bir numara vardır.

Ya da en kolayı John Bloor'un dediği gibi bir kişi alıp 1-2 gün çalışıp çıksın, numara almış olursunuz.

Ama kosgeb'de yeni işyeri diye bir seçenek de olmalı.
  • kibritsuyu  (14.10.21 19:03:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.