[]

Harici HDD den silinen verinin silindiği tarihi bulma

Selamlar. Harici bir hdd var diyelim, bu hdd üzerinde yapılmış işlemleri gösteren bir program vs. var mı?
bilgisayar D ve C deki değişimleri sistemden görebiliyoruz ama, harici HDD'ler için de var mıdır? 
Değişim derken program kurulumu, dosya depolama, yazma, kopyalama, silme gibi gün tarih gibi log kaydı tutan bir şey diyorsanız ana sürücü c ye kurulu bir program ile harici HDDnin anlık olarak takibini yapması mümkün olabilir. ama harici HDD başka bir sistemde kullanılırsa durum zorlaşır. Çünkü sisteme kurulu uygulama, HDDnin sürekli olarak sisteme bağlı olması zorunluluğu doğurur ki anlık takibi de mümkün olabilsin.

Diğer yandan bu özellik varsa uygulama ile imajı alınan harici HDD başka bilgisayarda kullanılmış olsa dahi sonradan ilk alınan imaj ile o anki hddnin durumu (ya da tekrardan alınan bir imaj ile) sanırım karşılaştırılabilir.
(Birbirine benzer iki word belgesinin karşılaştırılması gibi düşünün.)
  • Erva  (14.10.21 11:35:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.