[]

Binanceden banka hesabına para atınca vergi ödememiz gerekir mi

A) binanceden banka hesabıma 10 bin tl attığımda durum nedir?

B) binanceden banka hesabıma 100 bin tl attığımda durum nedir?


 
Şu anda bir vergi durumu yok ama ileride gelirse geriye dönük isteyebilirler.


  • sta  (14.10.21 08:33:49) 
Bana en garanti gözüken yüklü miktarları parça parça aktarmak şu anda. Çünkü yüklü miktar olunca nereden geldiğinden bağımsız olarak banka ve onun üstündeki diğer kurumların radarına girilmiş oluyor.

Btcturk kendisi mi açıkladı başka bir yerde mi okudum/duydum hatırlamıyorum da, günlük işlem hacmi 10 bini asanlarin kaydı ilgili bakanlığa veriliyor artık diye bir bilgiye rastlayinca binance a geçtim. Binanceta böyle bir şey yok ama bir yasa düzenlemesi gelirse tabii ki uyum sağlayacaklardır. Bu kısmından da eğer @sta'nin dediği gibi geriye dönük de vergi alınacak bir şey çıkarsa 100 bini biner biner de cekseniz topluca da o vergi ödenecek ya da ona borçlu olunacak demektir.
  • encokbenisevinnolur  (14.10.21 13:17:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.