2 doz Sinovac + 2 doz Biontech

Annem iki kez Sinovac aşısı olmuştu, sonra Temmuz ayında 3. doz olarak Biontech yaptırttık. Şimdi aradan 3 aydan fazla zaman geçti, Sinovac etkisi tamamen geçmiştir. 4. doz için randevu alıp 2. Biontech ile aşılanmasını istiyorum fakat acaba çok mu olur üst üste? 69 yaşında kendisi.

Benzer tecrübesi olan var mı? Ne yapmalı?

Iki sinovacin uzerinde 2. Biotech icin randevu acildi mi ki? Ben sadece yurtdisina seyahat edecekler icin diye bilmiyorum

  • hot potato  (14.10.21 00:32:09)
Etkisi tamamen geçmiştir derken? Bilim insanı mısınız? Neye göre bu tahmin yürütülüyor?

  • trgydl  (14.10.21 00:36:52)
@hot patato, yurtdışı seyahati için gerekli diyerek sorunsuz alınabiliyor.

@trgydi, bilim insanlarının neredeyse tamamının ortak görüşü böyle. Çevremde Sinovac'la aşılanmışların hastalanma oranlarına baktığımda haklı olduklarını görüyorum.
  • tendra van case  (14.10.21 00:49:49 ~ 00:50:50)
yakin akrabalarim arasinda 65 ustu olup 2+2 yaptiran 4 kisi var, yurtdisina cikis mecburiyeti yok. Hepsi canakkale civarinda yasiyor. Randevu alip gidip yaptirdilar.

  • cooperr  (14.10.21 01:05:10)
Sinovac'in mevcut varyantlara etkisinin sonumlendigi rakamlarla biliniyor, bu bir tahmin degil. Yogun bakimlarda siralama: aşısız, 1 doz sinovac ve 2 doz sinovac seklinde zaten. Ancak sonra 1 doz pfizer geliyor.

Benzer yasta annem ve babam oldular 2 sino + 2 bio. Agir olacak falan bir sey yok.
  • robokot  (14.10.21 02:16:28)
vallaha biz 2. bio için sıranın geleceğini sanıyorduk meğersem talep etmek gerekiyormuş biz bilmiyorduk 2 sinovac 1 biontech liydi ve biz de ekstra özen gösteriyorduk kadın 2 yılın sonunda 1 gün dışarı çıktı şimdi serviste yatıyor işin kötü yanı düzeliyor oh iyi diyorsunuz bir sonraki gün fena oluyor. Gidin yaptırın

  • guitarissimo  (14.10.21 02:24:12)
85 yaşındaki babam ve 71 yaşındaki annem 2 sinovac 2 biontech oldu ikisinde de hiçbir sorun olmadı. Yan etki bile olmadı.

  • sta  (14.10.21 08:36:41)
25 yaşında kendim 2+2 oldum bi sorun olmadı

Şaka bi yana bence olsunlar. Öyle üst üste geldi, vücudu zorlar, sıkıntı yaratır gibi bi durum yok. Yani işte 6 hafta ara verildikten sonra iki doz arasında bir sıkıntı yok ki 3 ay geçmiş sizin. Bence olsunlar, hastalığı geçirmeleri riski aşının milyonda birden az olan yan etki riskinden çok daha korkutucu.
  • nundu  (14.10.21 11:39:57)
e antikor testi yaptırabilirsiniz öncesinde.

  • rewlack  (14.10.21 11:57:49)
Benim de çevremde 4. biontechi sorunsuz olanlar var.

Biontech varken olmakta fayda olabilir, sonrası belirsiz.
  • hair freak  (14.10.21 12:05:50)
Çevremdeki 2 doz sinovac olan belli yaşın üzerindeki herkes 4. Dozu yaptırdı. Hiçbiri bir sorun yaşamadı. Ağır olacak bir şey yok :)

tanıdıklarım dediysem de içlerinde annem de var, 80 yaşındaki anneannem de var, kalp ameliyatlı 70 yaşında tanıdığım da...
  • invictae  (14.10.21 18:12:37)
Buradaki soru olup olmamasının yanında 2 doz sinovac sonrası 1. Doz biontech'in 3 ay önce yapılması. Yani bugün biontech yapılsa ilk doz biontechle 2. Doz biontech arasında 3 aylık bir zaman dilimi olacak. Oysaki 2 doz arasında 4-6 hafta olmasi gerekiyor deniyor. 3 ay sonra yapılsa antikor etkisi olur mu olursa ne kadar olur?

  • purrp  (14.10.21 22:32:55)