SSL sorunu (Deliricem)

Selamlar, tradingview.com'a sürekli giriyordum ancak dün itibarıyla durduk yere hata vermeye başladı:

>>
www.tradingview.com bağlantısı sırasında bir hata oluştu. SSL izin verilen uzunluğu aşan bir kayıt aldı.

Hata kodu: SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG
<<

Sorunu yazıp araştırdığımda çıkan ve deneyip sonuç alamadığım çözüm önerileri;

- Çerezleri geçmişi vs temizlemek
- Sistem tarih ve saatini güncellemek
- Firefox config listesinden TLS versiyonlarını değiştirmek
- Güvenli modda başlatmak
- Combofix

Epey uğraştım ama yapamadım. Hem Firefox hem Chrome aynı sıkıntıyı çıkarıyor. Tradingview'dan kaynaklandığını sanmıyorum yani 24 saatten uzun süredir böyle. Aklına bir çözüm gelen var mı acaba?

(Emin değilim) kullandığınız tarayıcıyı farklı bir işletim sistemi modunda çalıştırın isterseniz.

  • Erva  (13.10.21 14:30:14)
Malwarebytes ile taratmayı dener misiniz bir de? 7 günlük deneme sürümü ücretsiz.

  • himmet dayi  (13.10.21 15:12:20)
Bireysel bilgisayar mı şirket mi? Farklı servis sağlayıcıdan durum nedir? Örnek hotspot yaptığınızda durum değişiyor mu?

  • ned flanders  (13.10.21 15:24:04)
@Erva Bunun tam olarak ne anlama geldiğini bilemedim :/

@himmet dayi antivirüs taraması yaptım ama zaten diğer hiçbir sitede sorun yok. tradingview ile ilgili bir tuhaflık var ve istisna oluşturamıyorum.

@ned flanders şirket ama ben internet ayarlarından home network haline de getirdim, yetmedi cep telefonumun internetini paylaşıp o şekilde de denedim. hep aynı sonuç zaten tek bir sitede yapıyor sıkıntıyı. ben bunu by-pass edecek bir yol arıyorum.
  • karaage  (13.10.21 16:49:33)
Bence sizin şirket araya girip ssl decryption yapıyor olabilir. Sayfanın ssl sertifikasında ne gördüğünüzü paylaşabilir misiniz?

  • ned flanders  (13.10.21 17:22:05)
@sevilen progressive türkücü tabii, otomatikti zaten de işte onu kontrol ettim ilk etapta, evet otomatikmiş.

@ned flanders yok yahu dümdüz bağlanıyoruz kurumsal şirket değil öyle decrypt falan alakası yok. Ha ama şöyle bir şey old. Ayrıca zaten tradingview açılmadığı için sertifikayı da göstermiyor. Adres çubuğunn solunda bir "badge" var ona tıklayınca iğer sitelerde görüyorum sertifikasını ama şu an trdingview için o kısımda "Güvenli değil" diye bir uyarı var ve tıklayınca bir şey göstermiyor.

Bu arada dün şöyle bir şey olmuş; bizim firmaya ait 5-6 tane telefon numarası var. patron onlardan bazılarını kullanılmıyor diye iptal ettirmiş. iptal edilen no'lardan biri de internetin tanımlandığı hat. elemanlar gelmiş farklı bir hatta tanımlamışlar interneti. zamanlar örtüşüyor yani bu değişiklikten sonra tradingview saçmalamaya başlamış olabilir. makul geliyor mu kulağa?
  • karaage  (13.10.21 18:23:42)
Son söylediğin kulağa mantıklı gelmiyor. Farklı bilgisayarla bakmak en iyisi sanırım.

  • ned flanders  (13.10.21 19:03:06)
Malwarebytes antivirüs taraması yapmaz. Malware taraması yapar (birçok antivirus yazılımının yapmadığı bir iş). Siz bir deneyin. Bende de benzer bir sorunu çözdü bu yazılım.

  • himmet dayi  (13.10.21 19:07:57 ~ 19:08:46)