Güneş enerjisi sisteminden su gelmiyor

Sıcak su gelmiyor maalesef, çeşmeyi açıyorum bir dakika kadar su geliyor sonra duruyor. Birkaç saat sonra yine çeşmeyi açtığımda bir iki dakika şu geliyor.

Hiç su gelmese anlayacağım da böyle olunca sorun ne anlamıyorum.

Kireçlenme veya şamandıra sorunu olabilir mi?

Not: birkaç gün önce su aşırı şiddetli aktı çeşmelerden, komşuların çamaşır makinesi vs bozuldu hatta. O günden sonra oldu bu olay. Teşekkürler

yukarı çıkıp plastik boruları bi sallayın.(kulağınız su sesine kitlensin) depolara akmaya başlarsa şamandırada tortu birikmiş demektir. tornavida bulundurun, en üst kısımda bi kapak olacak onu açıp şamandıraya ulaşabilirsiniz. el yordamıyla şamadıra mekanizmasını aşağı yukarı hareket ettirin.

su kaçağı varsa binanın emekli albayı vananızı kapatmış/kısmış olabilir. vanaları bi açın kapatın.

bi de panellerin ucunda biri sağda biri solda olmak üzere iki adet siyah kauçuk bir tıpa olur, onları da sırayla açın. şöyle paslı su tortuları çıksın, su berraklaşana kadar aksın (bu işlemi yaparken panik yapmayın, bahsettiğim tortulu su şiddetli bir şekilde akacak ama sorun değil) sonra tıpaları geri takın. panik yaparsanız üstünüz kirlenebilir don atlet çıkın.

usta çağırırsanız bunları yapacak ve olan 50-100 liranıza olacak. sadece kaçak göçek varsa ustayla halledin.
  • Improbable  (13.10.21 14:20:43 ~ 14:25:25)
Hocam çok teşekkür ederim. Muhtemelen depoya şu gidiyor ama depodan şu gelmiyor. Ev müstakil, deponun suyla dolduğunu ve hatta tastığını anladım az önce. Dediklerinizi yapacağım tekrar teşekkür ederim

  • beni sen öldürme  (13.10.21 14:38:30)