İtici/Cringe karakter üzerinden yürüyen komedi dizileri

Ben bu tarz dizileri hiç izleyemiyorum ya. Mesela kaç defa The Office'e başlamayı denedim ama hem Michael hem de daha kötüsü Dwight karakterleri adına utanmaktan asla keyif alamadım. Başkası adına utanma hissim çok kuvvetli zaten bu yüzden piyasada "komik video" diye geçen çoğu videoyu ya da çoğu sokak röportajını da izleyemiyorum.

Türkiye'den örnek olarak da mesela Avrupa Yakası'nı Burhan karakterinden dolayı izleyemiyorum. Burhan dışındaki hemen her karakteri seviyorum ama tüm dizinin olayının Burhan'ın farklılığı üzerinden doğan çatışma olması ve hep olayları bozan, zıtlık yaratan karakter olması beni çok yoruyor. Her hareketi batıyor bana. Yani komik değil demiyorum, Gülse Birsel bu açıdan bir senaryo tasarlamış ve gayet de iyi tutmuş ama işte beni irrite ediyor bu olay.

Benim gibi olan var mı? Ya da mesela bunu nasıl aşabilirim. Zevkine güvendiğim pek çok kişi the office'i çok seviyor mesela ama 2 sezon bile katlanamadım bu karakterler yüzünden

eskiden vardı bende. geçti, sebebini bilmiyorum. şimdi bir psikiyatrik rahatsızlığım var. son dönem psikolojik dizileri annem izlerken aynı hastalığa denk geldiğim oluyor, (avrupa yakasındaki şahikanın doktor olduğu dizi mesela) feci rahatsız oluyorum. 10 saniye katlanamıyorum.

  • ya ben lan neyse  (12.10.21 22:53:59 ~ 23:14:08)
acikcasi ben de sokak ropartajlarini izleyemem, hatta tiklamam bile o kadar utanirim. turk dizilerindeki asiri karakterleride hic sevmem. ama office izlerken oyle bir sorun yasamadim. hatta dwight mukemmel tasarlanmis bir karakter. favoirim olmustu son sezonlarda kendisi.

  • badcode  (12.10.21 23:13:45)