CV'nizde fotoğraf var mı

Kendi hazırladığınız pdf dosyası olan CV'nizde ve kariyer sitelerindeki CV'lerinizde fotoğrafınız var mı? CV'de fotoğraf olmasının olumlu bir yönü var mı? CV'de fotoğraf olmamasının olumsuz bir yönü var mı?

Türkiye'de çoğu yer istiyor. Normalde doğru değil (ayrımcılık olmasın vs. diye) ama biz Avrupa'da değiliz ne yazık ki.

  • nhk ni youkosu  (11.10.21 16:00:22 ~ 16:00:38)
cv'mde yok, linkedin'de var. diger kariyer sitelerini birakali cok oldu. cv'm ilgilerini cekerse linkedin'e bakiyorlar zaten, yani fotografimi goruyorlar. ama olumlu olumsuz herhangi bir yorum almadim tabi, etkisini bilemiyorum.

  • lemmiwinks  (11.10.21 16:01:08)
cv'mde yok. websitemde var.

  • brakgn  (11.10.21 16:41:40)
Türkiye için olanında var. Başka ülkeler için olanında yok.

  • admiral  (11.10.21 16:41:41)
yok, koymam

  • nahtoderfahrung  (11.10.21 16:54:04)
fotoğraflı ve fotoğrafsız cv var. bazıları özellikle belirtiyor ona göre atıyorum. belirtilmediyse fotoğraflı atıyorum. yurtdışında genelde fotoğrafsız cv kullanılıyor. tanıdığım akademisyenlerin cvsi hep fotoğrafsız.

  • jelly bear  (11.10.21 17:05:37)
cvmde fotoğrafım var. başvuru yaparken aşinalık olduğunu düşünüyorum. dikkat çekici oluyor bence fotoğraf olunca. ama olmamasının da olumsuz olacağını sanmam.

  • serbest gezen koala  (11.10.21 20:14:52)