[]

İstanbul-Ankara navigasyon uygulaması rotası

Hem Google maps'te hem de Yandex.Navi'de İstanbul'dan Ankara'ya 2 rota çıkarıyor. Biri Kuzey Marmara Otoyolu'nu gösteriyor, diğeri Körfez üstünden tamamen ücretsiz yol. Sapanca Gölünün altından giden Anadolu Otoyolu'ndan yol vermiyor hiç. Yani ya beni soyguncu yoluna sokuyor ya da şehir içinden parasız yola. Karayollarının normal ücretli otoyolundan rota vermiyor. Bunun nedeni nedir?

Görsel: ibb.co


 
Önce en hızlıyı gösteriyorsonra ücretsiz olanı.sen diğer yola dokunursan oradan cizecek yeni yolu.


  • duptıs  (09.10.21 20:25:56) 
@duptıs, hayır paylaştığım görseldeki ilk yol en hızlı, ikincisi ücretsiz. Ama ücretli bir üçüncü yol olan Anadolu Otoyolu'ndan rota vermiyor. Seçenek yok, seçemiyorsun.


  • prole  (09.10.21 20:39:08) 
anadolu otoyolu, yani bildiğimiz otobanı 2-3 aydır önermiyor artık google maps, uyuz oluyorum. bence tırt bir sebebi var çünkü otobanda trafik olmadığında oradan gitmek daha hızlı oluyor, yeni yolun mesafesi daha fazla.

bunu çözmek için otoban üzerinden bir dinlenme tesisini rota ekle yaparak ekle, o zaman mecbur veriyor ama sonra da ilk çıkıştan çıkarıyor. en uç noktadaki bir tesisi seçersen olabildiğince faydalanmış olursun.
  • Bruce  (09.10.21 20:47:02) 
acaba navigasyon ayarlarinda trafik yogunlugu az olani tercih et gibi bir secenek mi secili. zira iki yol da cok az kullanilan yol(kuzey marmara oto yolu) ankara-istanbul arasi. fotograftan anladigim kadariyla kuzey marmara oto yolu sakarya'dan sonra anadolu otoyoluna yonlendiriyor zaten. ayrica istanbul-ankara ucretsiz yolu olarak da beypazari uzerinden gelen rota kullanilmiyor genel olarak. yine sakarya-duzce-bolu-kizilcahamam-kazan yolunu tercih ederler suruculer.


  • duyulmasi gerektigi kadar  (09.10.21 20:47:13) 
@duyulmasi... Hayır arkadaşlar hiçbir kısıtlama yok. Kendiniz de telefonunuzdan deneyebilirsiniz.


  • prole  (09.10.21 20:54:40) 
2 ay önce bende bu sorunu yaşadım. Hiçbir durumda Anadolu otoyolunu onermiyor. Anadolu otoyolunu kullansan bile ilk çıkıştan çıkarmaya bakıyor.


  • primetime  (09.10.21 22:21:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.