Kariyer Koçluğu

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Böyle bir danışmanlığa ihtiyaç duyuyorum var ancak işimden ve iş süreçlerinden bihaber bir İK'nın goygoylamalarına da denk gelmek istemiyorum.

Özellikle deneyimli olanlar yazabilirse süper olur.
Memnun kaldığınız şirket varsa onu da önerebilirsiniz.

Teşekkürler

buraya sor bence, burada iş hayatında çokça tecrübe edinmiş yapıcı konuşan insanlar var. ik'cı olmaya gerek yok kariyer tavsiyeleri vermek için, piyasada da söğüş sevdalısı çok danışmanlık var. zaten vereceğin paranın karşılığı bir hizmet almak için seni tanımak, güçlü ve eksik yönlerini anlamak adına çok uğraşmaları lazım.

seni tanıyan geçmiş veya mevcut yöneticilerin de yardımcı olur.
  • Bruce  (09.10.21 18:24:18)
para tuzagi boyle seyler.

kariyer dedigin sey oyle hayatinda hic bir basarisi olmamis insanlarin uydurma sirlariyla yapilan gizemli bir sey degil. ciddi bir sekilde mentor olabilecek insanlar zaten alanlarinin en iyilerine yardim ediyor. sokaktan x kisisi gelsin de ona kariyerin sirlarini anlatalim demiyorlar.

danisman gereken kisiler senin bizzat taniyip, ornek aldigin kisiler.
  • rm  (10.10.21 04:05:13 ~ 04:06:33)
Kariyer koçluğu üst seviyede bir çalışansanız işe yarayabilir, GMY ve üstü (Ya da büyük şirketler için müdür ve üstü) seviyelerde size yardımcı olabilir. Ancak orta seviye bir çalışan için fazlasıyla lüks kaçar; Türkiye'de özel sektörün alt seviyesinde (Hatta malesef sıklıkla üst seviyede bile) işler "Kervan yolda düzülür" prensibiyle yürütülüp yöneticilerin insan ilişkileri ve yönetim kabiliyetleri sallanmadığı için kariyer koçluğu sökmez.

  • salihdt  (10.10.21 15:36:30)