[]

Eviniz sigortalı ise ne boyutta olaylar için başvuru yaparsınız?

Evimde bir hasar oluştu ama sigortaya başvursam mı bilemedim.
Pencerelere demir takıldı. Banyonun penceresine takılırken çakmanın etkisiyle iç çerçevenin tavanındaki fayanslar düştü ve dışardan hava girmesine neden olan boşluklar ortaya çıkmış oldu. (Görsele bakınız.)

Bu fayansların yapıştırılması pek benim yapabileceğim bir şey değil. Madem evimi sigortalatmışım, acaba sigorta şirketinden mi talepte bulunsam?

 
bunu demirleri yaptirdiginiz adamlarin duzeltmesi gerek normalde ama bizde isini ahlakli yapan usta bulmak zor.

bence talepte bulunun, gelip yapsinlar.
  • duyulmasi gerektigi kadar  (07.10.21 23:40:37) 
nerede ne şartlarda yaşıyorsunuz bilmiyorum ama o usta pezevengine gösterin orayı.


  • iddaaci  (07.10.21 23:59:46) 
Poliçeye göre değişir, ucuz olandan almışsanız kapsamı dardır sadece çok acil şeylere bakarlar (elektrik, su tesisatı gibi). Poliçeyi inceleyin neler dahilmiş diye, eğer çözemezseniz arayıp sorun. Belki karşılar belki karşılamazlar ama şunu belirteyim karşılamazsalar bile size daha iyi usta çağırabilirler (parasını siz öderseniz ustaya) anlaşmalı oldukları networkten bununkinden daha iyi iş çıkarır kurumsal çalıştıklarından.


  • lutfen onume park etmeyiniz  (08.10.21 00:40:00) 
Bu kadar küçük bir şey için sigortaya başvurursanız gelecek yılın sigorta primi daha pahalıya mal olabilir sanki.

Demiri takan ustaya gösterin +1
Ya da mahalleden bir usta bulun, on dakikalık iş için sigortaya başvurmayın bence.
  • kobuzchu kiz  (08.10.21 09:28:21) 
sigorta şirketi bunun demir takarken olduğunu anlarsa size parayı öder, demir takan ustadan alır parasını.


  • michael_knight  (08.10.21 09:38:26) 
Boşuna hasarsızlığı bozmayın bu kadar basit birşey için.

Seramikler kırılmadıysa yapıştırmak kolay;

1 kg açık kalekim alın (aslında marka bu, ama nalburdan böyle isteyin)

Bir kaba önce su koyun az miktarda, yavaş yavaş tozu dökün içine, su az gelirse yavaşca su ekleyin.

Yoğurttan biraz daha kıvamlı hale gelene kadar karıştırın, yoğurt-hamur arası bir kıvam olunca seramiklerin arkasına yeteri kadar sürün ve yerine yapıştırın.

Kuruyana kadar düşmesin diye altına koyacağınız tahta vs destekleri önceden hazır edin.
  • John Bloor  (08.10.21 10:25:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.