Hollanda'da çalışan ebeveyn - Çocuk oturma izni

Selamlar,
bekar ve Hollanda'da çalışan ve yaşayan bir ebeveynin Türkiye'de yaşayan çocuğu oturma izni alabilir mi?
Daha doğrusu ülkede kalma süresi gibi bir kriter var mı oturum izni için? Yoksa baştan alması kolay da, sonradan iptal ederler mi?

Amaç şu, Türkiye'deki çocuk, senede birkaç kez sorunsuz giriş yapabilsin ve toplamda 90 gün/yıl sınırına takılmadan tatillerini ebeveyn yanında geçirebilsin.
Ebeveyn vatandaş değil bu arada, şirketin sağladığı oturum ve çalışma izniyle Hollanda'da.

  • kaset  (07.10.21 15:48:01)
Teşekkürler link için, çok faydalı oldu.
Bir süre kısıtından bahsetmemiş ama, bu durumda yoktur diye umuyorum.

  • cemy  (07.10.21 16:00:30)
İşin içinde çocuk olduğu için kişinin bir avukata ya da çalıştığı şirkete sorması en garantisi. Çünkü çocuk onunla yaşıyor görünecek oturma izni alması durumunda. Yani yaşayacak diye veriliyor.

  • kaset  (07.10.21 19:44:19)
Yilda 90 gun degil, 180 gun icinde max 90 gun turistik vizeler.
Kesinlikle bir avukata danisin.

  • kuehles blondes  (08.10.21 08:05:27)