[]

Maltepe Cevizli tarafları hakkında (insanlar, deprem, vs.)

İşe gidip gelebilmek için Marmaray olmazsa olmaz, biraz yeni bina (2000'den sonra) istediğimiz için de en uygun seçenek burası gibi göründü gözümüze.

Mahalle olarak çok da iyi değil demişler sanırım ama, yani sıkıntı olacak bi durum mudur? Şu an Tarabya'da sakin bir yerdeyiz bize her türlü çok sesli bir ortam gibi gelecek sanırım.

Ek olarak, şu an oturduğumuz bina 30 yıllık falan, ama İBB'nin raporunda artık zeminden midir nedir bu mahalledeki yıkım-ölüm tahmini daha düşük, Cevizli'de çok daha yüksek. Ama şimdi taşınsak 15 hatta belki 3-5 yıllık binalara gitme ihtimalimiz var. Yeni bina, kötü zeminde ve faya daha yakın olmasına rağmen iyidir diyebilir miyiz?

teşekkürler

 
Tarabya'dan Maltepe'ye gitmek kaliteyi bayağı düşürür bence. Bunun dışında kötü zemin de bir sorun. Kötü zemin sorun olmasaydı sulak alanlara inşa edilen binalar saniyeler içinde yerle bir olmazdı.


  • dissendium  (07.10.21 13:29:58) 
benim anladığım kadarıyla, kötü zeminde de olsa inşaat doğru yapılırsa depreme dayanıklı olabiliyor.


  • co2s2  (07.10.21 13:42:09) 
Maltepeye gelecekseniz illa sizi idealtepeye alalım bir araştırın


  • cuma  (07.10.21 15:01:34) 
sokaga kadar degiskenlik gosteriyor cevizli'nin cehresi bence ama ortalama diyebiliriz guvenli sayilir, ailelerin yogunlukta oldugu bolge. tarabya'dan cevizli'ye kotu bi plan gibi gozuktu :/


  • ala09  (07.10.21 15:05:06) 
cevizli kötü.
yani tehlikeli falan değil ama kalite düşük.
idealtepe dışında maltepe'ye gelmenin anlamı yok bence.
idealtepe (özellikle sahil tarafı) en kaliteli kısmı ama mesela altıntepe sahil falan da olur.
  • blatta hiberna  (07.10.21 17:30:28 ~ 17:31:04) 
Ses sorunu yüzünden Cevizli'den taşındım birkaç ay önce. Sokağına göre değişir, komşularına göre değişir, oturduğunuz kata göre değişir ama genel bir mahalle kültürü mevcut genelinde. Yazın sokaklarda teyzeler apartmanların bahçelerinde takılır, çocuklar bağırış çağırış top oynar, çardaklarda gecelere kadar bıdı bıdı konuşulur. Bunları her zaman önden anlamak mümkün olmuyor. Ses önemliyse başka yerlere bakmanızı öneririm.


  • inawen  (07.10.21 17:56:35) 
Cevizli kötü. Zümrütevlere bakın.


  • goklerdengelenkarar  (07.10.21 18:04:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.