[]

Trafik polisi ve yabanci ehliyet

selam,

diyelim istanbul'da alkollu araba kullanirken polis cevirdi ve uflettirmek istiyor.

sürücünün de cifte vatandasligi (turk + bir avrupa ulkesi) ve cifte ehliyeti var diyelim.

bu durumda polisin yabanci ehliyet ve ID karsisinda ne gibi haklari var? yabanci ehliyete el koyabiliyor mu?

bir de sürücü ne yapmali. türk ehliyetini mi yabanci ehliyeti mi vermeli?

 
resmiyette bilmemekle birlikte ben olsam türk ehliyeti verirdim, yabancı ehliyette iş konsolosluk vs ye uzanabilir. türkü alıosa alsın belli ki bu kişi yurt dışında yaşıyor. bi daha nerde türkiyede yakalanacak çevirmeye girecek de ehliyet sorulacak.


  • erty_ksk  (07.10.21 10:37:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.