[]

ses yalıtım süngeri istanbul'da nerede bulabilirim

Merhaba, 10m2 odamı ses yalıtım süngeriyle kapatmak istiyorum. İstanbul'da uygun fiyata nereden temin edebilirim ? Teşekkürler.
 
Tamamen odayı sünger ile öldürmek ise kafanızdaki;

Yalıtım için yapıyorsanız (dışarıya ses gitmemesi için) etkisiz olacaktır.

Akustik toparlama için yapıyorsanız (audio kayıt için) hiç istenilen bir sonuç çıkmayacaktır.

İkisi için de daha mantıklı alternafitler var.
  • hedep  (05.10.21 20:49:01) 
aynen arkadaşa katılıyorum, bir çok defa odanın taban dahil her tarafını izole ettiğimiz durumlar oldu, sesin dışarı çıkması konusunda ancak yüzde 30 40 başarılı olabildik.

ses yalıtımı ve akustik tasarım cidden çok deneyim isteyen, profesyonel bir iş.

sünger deyip geçme metrekaresi 300 400 lira olan süngerler var.

şu hayatta en çok istediğim şey tenor sax öğrenmek, sesinden dolayı ve yalıtım olayını çözemediğimden beri çocukluktan beri öğrenemedim.
  • killerbee  (05.10.21 20:55:28 ~ 22:51:45) 
gercekte ses yalitim sungeri diye bir sey yok. sunger gibi yogunlugu dusuk malzemeler ses yalitimi saglayamaz, sadece oda icinde cikan seslerin yine oda icinde yarattigi eko / yankiyi sönümler.

yani bunu odadan disari ses cikmasin veya disardan iceri ses girmesin diye yapiyorsan bosuna parani harcama. en ufak bir faydasi bile olmaz.
  • robokot  (05.10.21 23:16:45) 
yukarda yazmışlar ama illa alacağım dersen bauhaus'da görmüştüm.


  • orpheus  (06.10.21 04:40:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.