Kış lastiği önerisi

Lastik alacağım, Fransa'da dağlarla çevrili bir sehirdeyim. Sehirde gecen sene 19 gün kar yağmış. Ki bir ara baya kötü durumda kaldık.
Şimdi kopek de var, kesin bir yerlere gideriz yani ki o zaman kış lastiği zorunlu (şehir içinde zorunlu değil).

195/55 r16 87v/h alacağım.

Gördüklerim;
Bridgestone blizzak lm005 420euro
Continental winter contact ts 860 423 euro
Goodyear ultragrip 9+. 370 euro

Tavsiyeniz?

Continental TS 860 kullandım. Çok başarılı bir lastik.

  • pispinti  (04.10.21 17:32:15)
kış lastiğinde nokian en iyisi bence.

  • KUCO  (04.10.21 17:38:43)
@kuco açıkçası okuduğum incelemelerde daha nokian tavsiye eden görmedim. Hangi modeli? Çünkü bir sürü modeli var her markanin.

  • logisticsmanager  (04.10.21 17:39:50)
tyrereviews'in web sitesinde bir sürü kullanıcı deneyimini paylaşabiliyor. aynı ölçüleri, hatta belki kullandığınız aracın aynısını kullananların lastikler hakkındaki yorumunu okuyabilirsiniz.
www.tyrereviews.com

  • gkhncnzdgn  (04.10.21 18:14:02)
@tyrereviews'dan geliyorum zaten. Oraya bakilirsa ts 860 alip gecerim :)

  • logisticsmanager  (04.10.21 18:15:42)
www.lastikcim.com.tr

Bridgestone'un yağmur ve yakıt değerleri çok daha iyi.
  • do you remember me  (04.10.21 20:37:54)
Diğer tüm lastiklerden iyi olan tek bir lastik yok zaten. Conti, Michelin, Bridgestone, Goodyear, Pirelli gibi markaların çok satan kışlık lastiklerinin hepsi memnun eder. Nokian'ın iyi olduğunu ben de duymuştum ama en iyisi olarak değil. Fiyatına göre iyi lastik diye duydum. Ben Continental'i öneriyorum. Spesifik bir model önermeyeceğim. Zaten modeller arasındaki fark biri daha ekonomik, biri daha sessiz vb. gibi minör değişiklikler. Siz hangi kategoride iyisini istiyorsanız ona göre seçim yapabilirsiniz. Benim için sessiz olması ekonomik olmasından daha önemli örneğin.

WinterContact TS 850-860-870. Bunlardan biri olabilir.
  • himmet dayi  (04.10.21 20:38:15 ~ 20:38:36)
En iyi kis lastigi nokian, bir set hakkapeliitta isini gorur.
Olmazsa michelin x-ice iyidir.
Blizzaklar da ise yarar.
  • cooperr  (04.10.21 20:47:18)
nokian

  • turbo sadık  (04.10.21 21:48:56)