Şınav çekerken neye dikkat etmeliyim?

ısınmadan direkt girişiyorum. günde tek seferde 60'a kadar çıkmıştım bir ara. zararı olur mu?

şu anda 2 tane çekerim. 3 olmaz. yine başlamak istiyorum.

bir de nefes olayını nasıl ayarlamalıyım? vücut yere inerken mi yerden yükselirken mi nefes veriyoruz?

Tek seferde 60'a çıktıysan çok güçlü olmalısın. Ya da dirseklerini vücuduna paralel tutup triceps'lerden ve omuzlardan güç alıyorsundur ya da göğüslerin yere değmiyordur ya da hızlı hızlı inip çıkarak momentum yaratıyorsundur. Böyle yapıyorsan yapma. Bi zararı olmaz ama faydası da olmaz.

  • Zaman Tamircisi  (02.10.21 20:02:39)
yok ya herkes beni yener güreşte. (gerçi 60'a çıkınca beni önceden yenen birini yenebilmiştim) 1.76 boy 75 kiloydum o zaman. şimdi 85 kiloyum ve 2yi geçemem.

  • ya ben lan neyse  (02.10.21 20:05:58)
Yükselirken nefes verilir.
İnternette bir yerlerde bulursun, 12 haftada 100 şınav programı vardı. İşine yarayabilir.

  • Mirket  (02.10.21 20:08:51)
yanlış yapınca sırtında bi yer çok fena acıyabiliyor hareket ettiğinde birkaç gün. şınav çekerken dirsekle bilek arasındaki kısım tabana 90 dereceye yakın bir diklikte olmalı ve şınav esnasında eğilmemeli diye öğrendim ben.

  • bohr atom modeli  (02.10.21 21:49:45)