plastik vs cam damacana ve marka tercihiniz ve nedeni :)

plastik damacana mı kullanıyorsunuz cam damacana mı?
hangi marka?

bu tercihinizin özel bir nedeni var mı? örneğin;

-araştırdım, en güvenilir markanın bu olduğuna inanıyorum.
-daha ucuza geliyor.
-kampanya yapıyorlar.
-en iyi kaynak suyu buymuş.
-en sağlıklısı bu.

gibi.

plastik.
yok, yılların alışkanlığı. ayrıca evet cama göre daha ucuz.

  • sanal uyku  (02.10.21 12:30:25)
plastik damacana. Çünkü cam damacana yıkanamadığı için daha kirli oluyormuş.
Kuzeyden su çünkü tadı güzel ve her gün neredeyse her saat getiriyorlar, telefonla vs. de konuşmam gerekmiyor. İstersem yanına şişe su siparişi de ekliyorum, karttan çekiyor. Ohh mis.

  • michael_knight  (02.10.21 12:39:30)
plastik, alışkanlık ve ucuz.

saka istanbulda. yalovadayken bilinmedik bir marka vardı, güzeldi.

edit: fiyatlarını da yazsa arkadaşlar daha iyi olur bence.

saka 14 tl

@michael, yanılmıyorsam kuzeyden 17.5 olmadı lazım, doğru mu
  • oekuklu  (02.10.21 12:39:33 ~ 12:40:57)
şuraya şöyle bir bilgi bırakayım,

seyler.eksisozluk.com

ayrıca eskiyi hatırlayanlar bilir mi bilmem... coca cola turkuaz su'yu kuyudan çekip satıyordu. piyasan hemen çekti, algı temizlemesi için damla oldu. kuzey, güney farketmiyor benim için.
  • evimin paspasi  (02.10.21 12:57:00 ~ 13:19:41)
1.5 litrelik plastik şişelerden kullanıyorum.
18 litresi 14-15 tl falan. saka su kullanıyorum tadı çok iyi.

damacana kullansam da plastik kullanırdım. araştırdım zarar vermesi için yıllarca güneşin altında falan beklemesi gerekiyormuş. temizliğini bilemem tabi ama.
  • jelly bear  (02.10.21 13:04:01)
@oekuklu karttan çektiği için fiyata pek bakmamışım.
17,5 TL'ymiş.

2 damacanayı aynı anda söylersen tanesi 16,75TL,
3 damacanayı aynı anda söylersen tanesi 16TL oluyormuş.
(tabi o damacanaların depozitosu da ödenecek başlangıçta)
  • michael_knight  (02.10.21 13:16:17)
Cam damacana kullanıyorum. Plastik ürünleri hayatımın her alanından çıkarmaya çalışıyorum çünkü karaciğerimiz falan plastik dolu zaten. Plastik şişede bir şey içmiyorum.

Fuska kullanıyorum, 2 sene önce testlerde en sağlıklı çıkmıştı. O günden sonra belki değerler değişmiştir ama bende alışkanlık oldu.

Bi çizelge vardı farklı markaların su analizlerini gösteren onu bulabilirsin belki.
  • zimbirik  (02.10.21 18:18:19)
cam. pompanın borusunu içinde bırakmadıktan sonra o su o damacanada istediği kadar dursun içilebilir halde kalır.
marka olarakta erikli. gerçi şimdi her marka bozdu ama eriklinin tadı daha bir güzel geliyor.

  • tururo  (02.10.21 18:32:53)
plastik Erikli

  • all girls dream  (02.10.21 21:54:55)