Sarap sonrasi gelen oksuruk

Neden olabilir? Googlea zaten danistim. Boyle hirilti hisirti gibi ses geliyor cigerden, ve tabii yine cigerden gelen oksuruk. Eskiden olmazdi hic ama son birkac seferdir kirmizi sarap icince bu oluyor. Yillardir ictigim sey sonucta ne alaka?

alerji olabilir mi?

besin alerjileri sonradan da gelişebilir ve örneğin öksürük, ishal vb çok farklı şekillerde olabilir.

şarabın içindeki bir şeye karşı intolerans da olabilir belki.
  • la lykia  (01.10.21 22:50:50)
Valla google sulfur hassasiyeti diyor da iki haftada mi oldu yani?

  • floydian  (01.10.21 23:07:33)
hafif balgam var mı? varsa alerjiye neden oluyor olabilir. bir benzeri fastfood yediğimde oluyor.

  • false pretension  (01.10.21 23:14:50)
Oksurdukce balgam da sokuluyor aynen. Kalici bir etkisi yok ama ertesi gune geciyor

  • floydian  (01.10.21 23:53:59)
Şarap sonrası gelen osuruk diye okudum başta.

İçtiğin şarap dry denen türden olabilir mi acaba? Onların hissiyatı biraz daha boğazı kaşıyan cinsten. Çok da anlamam şaraptan gerçi ama… bir ihtimal
  • jamiro  (01.10.21 23:58:59)
şarabı içmeden önce iyi havalandırıyor musun ?

  • orpheus  (02.10.21 01:20:50)
Reflü sebebiyle olabilir, şarap boğazı yakan ve pek de mide dostu olmayan bir içki ne de olsa. Yani ciğerden gelmez reflü öksürüğü ama..

  •   (02.10.21 05:26:13)