[]

Getir indirimleri kim ödüyor?

İlk defa kullanıyorum getiri 2 sipariş verdim, market alışverişine 53 liraya 30 tl indirim yaptılar. Bunu direkt kendileri yapıyor sanırım. Bir de yemek siparşi verdim 48 yerine 28 ödedim. Bu full restaurant indirimi değil dimi? “Çünkü ilk siparişiniz olduğu için” vs yazıyordu. Getir zorla adamlara kampanya yaptırmış mı oldu yani?
 
Her rrestoranda gecerli ilk siparise ozel tadinda seylerde evet getir oder


  • floydian  (01.10.21 22:18:30) 
getir yemekte bölüşüyolar indirim tutarını restoran ile. zorla yaptırdıklarını sanmıyorum. her restoranda yok zaten.

edit: ilk sipariş indiriminin tamamı getirden evet.
  • spirit crusher  (01.10.21 22:18:51 ~ 22:19:23) 
Trendyolda satıcı olarak söylüyorum; Trendyol satıcıya zorla indirim yaptırtıyor. Getir’in de yaptırmaması için bir sebep görmüyorum.


  • not sure if serious  (01.10.21 22:49:22) 
sürekli olanlar için yarısını getir yarısını restoran.

ilk sipariş indirimini de getir ödüyodur muhtemelen.
  • jelly bear  (02.10.21 00:56:21) 
Sürekli indirimlerde yarı yarıya +1

Yalnız şöyle bir şey söyleyeyim; Getir'deki restoranların çoğunun fiyatları restoran fiyatlarına göre fazla. Yani atıyorum iki tane dürüm söyledim geçen gün. Toplam 55 lira tuttu. 35 lira ödedim 20 TL indirimle. Restoran bu indirimin yarısını karşılıyor. Yani restorana giden para 45 TL. Gelen yemeğin yanında broşür vardı. Dürümün broşürdeki fiyatı 20 TL. Aslında restoran bu siparişten 5 lira ekstra kazançlı çıkmış oldu. O açıdan 'zorla kampanya yaptırıyor' kısmı doğru olsa bile restoranlar da bu işin çakallığını öğrenmiş. Fiyatları yükseltip kampanyalı göründüğü için daha çok tercih ediliyorlar.

Yine geçenlerde dandik bi köfteci gördüm Getir'de. Yarım ekmek köfte 56 lira, 300 ml ayran 18 lira falandı. Ama sorsan %50 indirim var (o da 30 liraya kadar) Bildiğin esnaf köftecisi.
  • himmet dayi  (02.10.21 13:49:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.