[]

Hangi oranda krediye ucuz dersiniz?

Bazı cevaplarda görüyorum, "ucuza/iyi orana kredi bulursan kredi daha mantıklı" diyorlar.

Peki mesela araç kredisi için %1.55 falan iyi mi? Toplamda %37 gibi bir şey çıkıyor 36 ay hesaplayınca. Türkiye'deki enflasyona göre bakınca yine de alınabilir rakamlar mı bunlar?

Daha önce kredi ile bişey almadım ve karşıydım ama bir noktadan yakalamam gerektiğini hissediyorum. Bekleyip para biriktirmek yalanmış ama kredi almayıp almayıp sonra gidip en tepeden almak da istemem o yüzden soruyorum :D

 
Eğer sabit gelirli isen reel enflasyon hesaplanan enflasyondan çok daha fazla olduğu için her türlü kredi bir süre sonra ağır gelecek maalesef.. ancak mevcut rakamlara göre 1,55 te uygun gibi. Yilsonuna doğru daha hesaplı kampanyalar da çıkabilir ama.


  • primetime  (01.10.21 20:37:27) 
aylık %1 in üstü üzücü. iyi oran 1 in altıdır.


  • alicandan  (01.10.21 23:57:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.