[]

aws'den virtual makine kiralayabilir miyim?

müşteri bir veri seti giricek, aws'deki virtual makine onu işleyip sonuç vericek. normal pc gibi.

böyle bir hizmeti var mı?


 
Ben basit işlemler için aws ile uğraşmayıp direkt digitalocean, vultr gibi yerlerden kiralıyorum.


  • hayirsiz  (29.09.21 18:01:42) 
evet.

- aws lambda
islem cok uzun surmuyor ve kodu direkt calistirmak istiyorsan. web api'nin arkasina function as a service olarak kullanabilirsin.

- aws ec2
bildigin remote virtual machine

- aws ecs
container temelli app ve micro service icin kullaniyor. bu komponenti daha cok islem yukunu olceklendirmek amacli.

- aws fargate
kubernetes gibi container'lari sunucu kurulumu falanla ugrasmadan calistirmak icin. kendi custom container image'ini da direk kullanabiliyorsun.


edit:
- aws s3
bu komponent blob veri (object) depolamak icin. musterinin veriyi direkt buraya atmasini saglayabilirsin (csv, json gibi).

angular, react gibi uygulamalari da burada internete acik olarak host edebilirsin.
  • rm  (30.09.21 02:15:24 ~ 02:25:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.