Altı yıllık çalışanın 52 gün izni olması nasıl bi durum sizce

Normal mi? Yoksa hiç izin kullanmamış yuh falan mı?

Normaldir, kullanamamıştır.

Ama hiç tatil yapmadığı anlamına da gelmez tabii.

Bayramları, resmi tatilleri birleştirip yılda bir kez 10 günlük izin yapmıştır, öyle öyle birikmiştir.

Kendimden biliyorum.
Kıdemim 8 küsür yıl, şu an izin hakkım 99 gün.
Ocak ayında 9 yıl olunca 123 gün olacak.
  • la lykia  (28.09.21 20:14:23)
İk’nın savsaklığı da olabilir ya da çalışanın çakallığı. Müdürne imzalatıp ikya vermediyse ya da ik almasına rağmen işleme koymadıysa izninden düşülmemiş olbilir. İzin sürecinin dijital olmadığı durumda tabi bu

  • condom kurşunu  (28.09.21 20:38:20)
ben işten ayrıldığımda 36 gün iznim vardı, 4 yıl çalıştım. resmi tatillerde çalıştığım zaman izin olarak haneme işlettirdiğim zamanlar da oldu parasını istediğim zamanlar da.

  • nahtoderfahrung  (28.09.21 20:39:36 ~ 20:40:28)
5 yıl çalıştım. İşten ayrılırken 53 gün iznim vardı. Genelde izin kullanmadım. Bayramların yaza gelmesi işime geldi.

Ama normal değil. Diğer arkadaşlarımın hep 3-5 gün izni kalırdı.
  • birşeylersoracağım  (28.09.21 20:49:01 ~ 20:50:33)
Ben hep eksilerde olduğumdan bana aşırı anormal geliyor.

  • Yavuşuhlu  (28.09.21 21:29:10)
Çok anormal değil. Her yıl ortalama bir hafta izin yapmış. Bayramları da değerlendirdiyse yeterli gelmiştir.

  • pispinti  (28.09.21 21:55:43)
6 yıl 14 günden hesaplarsak 70 gün yapar 52 gün izni kaldıysa 18 gün izin kullanmış olur. olmayacak şey değil. ben de 6 yıldır çalışıyorum ekimde 53 gün iznim olacak.

  • tabii lan manyak mısın  (28.09.21 21:58:33)
ben de 6 yılda 50'den fazla izin biriktirdim ama fazla mesailerimi izin olarak kullanıyordum yazları. belki de böyle bir durum söz konusudur.

  • duster  (28.09.21 22:59:16)