[]

(transfer)wise'la USD - TRY işlemi

merhabalar,

bildiğim kadarıyla wise aracılığıyla türkiye dışından türkiye'deki wise-USD hesabına gelemiyor.
mesela GBP gönderildiğinde GBP hesabına direkt geçiyor ama USD için bu uygulama yok.

çalıştığım bir şirket İngiltere'den wise-TRY hesabıma USD olarak ödeme yaptığında, TRY hesabıma paranın otomatikman geçeceğini iddia ediyor.
yani para bana hazır "convert" edilmiş olarak gelecekmiş.
bunun doğruluk payı var mı?

teşekkürler!

 
@sertac akin:

bunu wise'ın müşteri temsilcileri doğrulamıyor.
türkiye'deki TRY hesabından kastınız banka hesabım mı, wise hesabım mı?
  • blatta hiberna  (28.09.21 17:50:05) 
Bildiğim kadarıyla türkiyedeki wise-usd hesabı diye bir şey yok. bende olduğu gibi diğer herkeste de euro belçika'da, usd abd'de görünmesi lazım. yani wise-usd hesabının kendisi zaten türkiye dışında.

Komisyonunu aldığı sürece wise herhangi bir para birimini, herhangi bir ülkedeki bir başka para birimine çevirerek gönderebilir. Gerçi baktım şimdi TRY hesaptayken "outside turkey" sekmesine tıklayınca "hesap detayını göremezsin" gibi bir şey diyor. para alamazsın demiyor. mantığını çözemedim ama biraz uydurma bir cevap buldum buna. Alıcı olarak wise-try hesabımı döviz ödeme almak için kullanırsam eğer wise'ın parayı çevireceği usd-try kurunun ve dolayısıyla kesilecek komisyonun farkında olmayabilirim ve transfer sonrası kesilen komisyonu bir hata zanneder ve şikayet konusu yapabilirim. Ama gönderici olarak alıcının para birimini belirleyip, miktarı yazıp kesilecek komisyonu da o ekranda göreceğim için sorunsuz transfer olur bu.

Biraz zorlama bir cevap oldu ama parayla haşir neşir biri olarak ben de kesilen komisyonu kurnazlık zannedip birilerini baya darlamıştım. o açıdan mantıklı geliyor bana.
  • IncredibleMau  (28.09.21 21:56:29 ~ 21:57:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.