Ver bana oradan 1000 galon petrol diyebileceğimiz bir platform var mdır?

Merhaba duyuru dostları,

Soru şekli için kusura bakmayın, farklı şekilde nasıl soracağımı bilemedim. Bildiğiniz gibi bankaların mobil uygulamalarından hisse senedi, döviz, fon vs alıp satabiliyoruz, günümüzde de bu bir hayli yaygın olarak kullanılıyor.

Benim merak ettiğim şey Forex dışında, Petrol, demir, çelik, alüminyum hatta gübre, mısır aklınıza ne gelirse alıp tutabileceğimiz bir platform var mıdır?

Kafamdaki düşünce şu, bu demir dediğimiz meret son yıllarda yüzde bilmem kaç artmış neden bunu küçük bir yatırımcı olarak değerlendiremedim? petrolün artacağını ön görüyorum ve alayım atayım 1000 galon artınca satarım neden yapamayayım. Ama lütfen çözümünüz Forex tarzı kaldıraçlı açığa satış tarzı sistemler olmasın, tıpkı bankalardaki döviz alım satımı gibi, hisse senedi alım satımı gibi al tut sat mantığında sistemler olacak.

Saygılar, sevgiler.

bu şekilde gümüş alabilirsin

  • freebird5406_2  (28.09.21 16:44:12)
@freebird5406_2, altın, gümüş gibi değerli madenler bankalar üzerinden alınabiliyor onu yazmayı unutmuşum, ben değerli madenler dışında petrol, demir, çelik, aklına gelebilecek bir çok şeyi satın alabileceğin bir sistemi merak ediyorum daha çok.

  • solo  (28.09.21 16:58:39)
bahsettigin sey turev piyasalarda da oluyor iste. kaldirac kullanma istersen 1x yap sana kalmis. neden illa turev olmayacak dediniz?

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (28.09.21 19:07:10 ~ 19:07:45)