soylu'nun açıklaması

Barınamayanlar eylemleri ile ilgili şunu demiş:

"Toplam 114 eylem ve etkinlik gerçekleştirildi. 24 ildeki eylemlere 2 bin 243 kişi katıldı, mükerrerleri düşersek eylemlere 2 bin 57 kişi katıldı. Bunlardan 310'u öğrenci. Bunların da tamamına yakınının yurt başvurusu bulunmuyor."

gezi'den beri her türlü eyleme destek atan biri olarak 8 senede sadece bazı eylemlerde polislerin çok fazla kamera ile çekim yaptığını, kitleyi sıkı sıkı kontrol ettiğini gördüm.
ben ise genç bi beyaz yakalı ve kirada oturduğu evden kovulsa köyüne dönmek zorunda kalacak biri olarak bu 114 eylemden sadece 1'ine 1 saat falan katıldım. sizce listeye girmiş miyimdir? :) çok komik geliyor da merak ettim. :)

Ona bakarsanız güya Boğaziçi eylemlerinde de öğrenci yoktu. Listeye girdiniz mi girmediniz mi bilemem de, zaten barınma sorunu şu an öğrencilerle sınırlı değil aslında. Dolayısıyla çalışan kesim de katılsa hakkıdır, bunun üzerinden talepleri itibarsızlaştırmaya çalışmaları komik.

Örneğin kendisi mimar eşi doktor olan arkadaşımı ev sahibi ben oturacağım diye evden çıkarıyor. Belirledikleri bütçede (4 bin lira) düzgün bir muhitte 2+1 ev bulamıyorlar. Bakın biri mimar, biri doktor diyorum. Bu profilin de geliri yetmiyorsa ciddi bir konut krizi söz konusudur.

Kaldı ki üniversite öğrencilerinin eğitimleri ve entelektüel gelişimleri için merkezi yerlerde oturmaları şart. Her gün Kartal'dan Beyoğlu'na gidip gelecek bir öğrenciden nasıl bir verim beklenebilir? Ayrıca aynı öğrencilerin evlerinden çıkıp kolayca sosyal ve külturel hayata karışabilmeleri dediğim gibi şart (akademisyenim).

Eyleme katılan öğrencilerin kimliklerini belirleyip, yurt başvurusunda bulunup bulunmadıklarını takip ediyor olmaları hiç inandırıcı gelmiyor.
  • gmzo  (28.09.21 14:37:23 ~ 14:38:20)
Bana da hic inandirici gelmedi bu aciklama. Ancak kendisinin celisen aciklamalari oldugu icin daha once de ciddiye alamiyorum, desteksiz salliyor

  • euteamo  (28.09.21 14:40:12)
hükümet aleyhine olan bir eylemde hükümet tarafından teröristleştirilmeyen bir topluluk var mı ki.

  • bohr atom modeli  (28.09.21 17:03:13)