[]

tr'de doğalgaz ucuz mu pahalı mı?

burada www.bbc.com ve burada www.aa.com.tr benzer fiyatlar görünüyor. bin m3 fiyatı 1500 liralarda.

tr.globalpetrolprices.com buraya bakınca ise tr dünyada en ucuza doğalgaz kullanan ülkelerden biri gibi duruyor. ben mi bişey kaçırıyorum nedir?


 
Haberlere göre türkiye uzun vadeli anlaşma ile m3 küp fiyatında maksimum fiyat anlaşması yapmış o yüzden şu anki artışlardan etkilenmiyor.


  • atom karincanin torunu  (28.09.21 12:30:59) 
kaynaklara daha yakınız bundan dolayı düşük, borular içimizden geçiyor bu da +puan


  • bir soru sorcam  (28.09.21 12:58:49 ~ 14:46:32) 
ben onu bunu bilmem şu anki ekonomiye göre türkiyenin ucuzluk konusunda kulvara girebileceği tek seçenek hava. kışın ısınmak değil de sadece üşümeyecek çapta kullansak doğalgaz faturası 450tl asgari ücret 2800tl hesap bu.


  • seyduna6687  (28.09.21 13:41:35) 
Son kullanıcı için dünyaya oranla uygun fakat alımda yapılan anlaşmaya göre 120 usd yerine 280 usd veriyoruz. Yani şu an kwh fiyatı 0.175 lira yerine 0.120 lira gibi fiyatlara alabilirdik demek oluyor. Yani aşağı yukarı 1/3 daha ucuz yakıt parası gelmiş olacaktı. 450 lira yerine 300 lira gibi. Tabi dolar ile satıldığı için de kur farkı zamlara neden oluyor ve pahalılığı hissettiriyor.

Avrupaya oranla ucuz olma sebebimiz ise @bir soru sorcam’ın dediği şeyler. Kendimize göre yine pahalıya alıyoruz.
  • Unde bach canim  (28.09.21 14:14:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.